1 Ocak 2016 Cuma

Ne yedik içtik - Kasım ayı | Japonya Günlükleri #32

 Sanırım genel beslenme şeklim marketten alınmış hazır bentolar. Örnek olarak yukardaki dursun.

 Bi ara bu dondurmaya feci takmıştım. Macchalı ve kafelattelisi (kafeore miydi yoğsa) da var ve favorim kahveli olan. Böyle bir ağızda dağılış yok yiaa :')
 Gelmiş geçmiş en favori çikolatam. Daha önce de koydum mu emin değilim ama hayatımda yediğim en lezzetli hafif çukulata yiaa. Bizimkilere de gönderdim hatta.
 Mochili çikolata bu da. İçindeki çikolatası hoş değildi bence, sırf mochili diye almıştım zati.
 Ben Osaka'ya gitmeden önce japon zombi kamkimiz ve Koreli çucuğumla karaoke öncesi yediğimiz ramen. Fukuoka ramen miydi yoksa bu yaa tam hatırlamıyom ama güzeldi tadı nays.
 Ayak kokulu cips kokuyo bu cheesecakeli aburcubur. Tadı ne güzel ne kötü ama yerkenki hissiyatı denişik o yüzden seviyom fdkdog
 Japon kutu dondurmaları bu şekil olyür diye göstermelik koydum. Elma tartlıymış bu da.
 200yene tabak 600yene çay yaptığımız vazgeçilmez Uçan Osman kahvaltısı fdlkjfsdjf
 Şu an olsa ne yerim hee dediğim peynirli gyuudon. Altında pilav, üstünde domuz eti ve peynir rendeleriyle vazgeçilmezlerimizden :')
 Emifuruya (avm) gittiğimde niyeyse  bibimbap yemeye başladım. Gerçi 2 kez yedim ama ossun. Yemekten çok korelilerin kaşığına bayılıyom ben yaa fsldkfjsdjf Yemek de lezzetli ama allah için. İlk yediğimde yımırtayı hayatta kırmam içine demiştim ama 2. yiyişimde kırdım. Çünkü Yemeği aldıktan 20dk sonra bile çok sıcak ve hala pişiyo olduğu için yiyemiyon, yumurtada 1dk da pişiveriyo içinde zaten karıştırınca.
 Bizimkiler çoh güzel oluyo diye aldığım takoyakili cips. Ama ben cips sevmiyom sorun orda. Cips severler bunu sever bence ama.
 Kanno hocamızın "siz hiç sembei yemediniz mi!!??!?" diye şoka girip bize bir sürü sembei aldığı zamankinden bir foto. Pirinçli püskevit işte. Pirinç patlaklı form şeyleri gibi ama kat kat lezzetlisi ve bir sürü çeşidi olanından. Bu soya sosluydu ve hayrikaydı.
 Böyle maccha dondurmalı çeşitler yine..
 Pocari'yi spor animesi izleyenler bilir. Haikyuu'da sürekli içip duruyolar ya ben de Osaka'da ilk günüm eve gitmeden önce artık yorgunluktan bayılacak gibiyken du dedim alem enerji iççeği sonuçta diye. Ay şurup gibi tadı iyrenç. Enerjisi kalsın.
 Osaka'daki ilk takoyakimiz. :')
 Çikolatalı naneli dondurma. O kadar bayıldım ki o kadar yani. Acaba nerden aldıydım, sadece 1 kere yedim çünküsü :')
 Japonya'da yaşamanın en güzel yanlarından biri 24 saat açık kombinilerden 100yene donut alabiliyon. 100yen lan!!!!


 Tatlı pattisli dondurma. Çok denişik bi olaydı.
 Yine bi gün hocamızın ısmarladığı omuraisu. Evde kendi yaptıklarım daha lezzetli olyür bence, o ayrı.
Bu o kaa mikemmel bi şey ki işte. Obezite iz kaming tatlısı resmen. Zaten anca 1 kere almaya gücüm yetti. Hepsini bitiremediğimden bi daha dönmeden önce alırım son kez heralde fklsdfşlskdf

Evde yaptığım yemeklerden hiç çekmemişim foto yia. Asıl ilginçlik onlarda bence. Bu kadar pratik yemek yapabilmek güzel bi şey çünkü. Neyse artık bi dahakine koyarım onları da foto çekersem.

1 yorum :

  1. Tüm can çekilesi şeylerden bahsetmişsin :) İyi eğlenceler...
    Seneler sonra yazılarını eski bir blogger olarak okumak çok güzel.
    Bloğuma da ziyarete beklerim... :)

    YanıtlaSil