16 Temmuz 2015 Perşembe

Nays animeler

Sanırım, önceki değil bi önceki blog yazmama olayımda izlediğim animelerin yazılarını asla yazamıcam. Ço üşeniyom.Yine yıllar yılı olayları yazmadım zaten fksjdfksdjf gülmüyom. Bi kaç anime bırakayım bari şuraya bitmişlerden.

Owari no Seraph

Konusu hakkında en ufak bir fikrim olmadan başlamıştım seriye, sanırım 5. 6. haftasında falandı. İlk bölümde vampirli anime olduğunu görünce bir yiiihhhaaa didim. Ecchi katmayınca, saçmalamayınca güzel vampirikli animeler çıkıyo çünkü. Olaylar da, bir virüs yüzünden 13 yaş üstü -sanırım- herkesin ölmesi ve geriye kalan çocukların da vampirler tarafından tutsak edilmesiyle başlıyo. İlk 1-2 bölümden sonra vasat bir ilerleme kaydetti yalnız bana göre. Bir 10 bölüm şoklu bitti, 11. bölümü tüylerim diken diken izledim, 12. bölüm yine "meeh 2. sezona kaldık" finali idi.

Gelirsek favoreytalarıma. Tabi ki de Guren. Nakamura'nın sesiyle adam tanrılar katında turladı ama ortalarda rolü çok azdı harcandı güzelim karakter. 2. favorimse Ferid. İlk gördüğüm andan itibaren daha doğrusu ilk duyduğum andan itibaren diyelim fksdjf Tipiyle işim olmaz bile ama o tipe gey gey Sakurai sesi nası gitmiş ay bayıldım. Guren ve Ferid şipliyom, yapcak bi şey yok. İşte bu ikisi dışında gerisi çoluk çocuk flksdjf Yuu ve Mika'nın olayı iyiydi yalnız güzeldi şimdi iyiydi fakat spoiler olmasın susuyom. Ciddi olaylar dönüyor belli ki, ucundan gösterdiler, gidişatı saçmalamıyodur umarım çünkü 2. sezon beklentim iyi.

Nanatsu no Taizai

Şu an Burcu şok. Ben bunun yazısını yazdım sanıyodum ya lan!!! Allam bu yıl benim için hayatımın animesi olan animeyi yazmamışım yıkıldım. Başladığımda yine konusuna bile bakmamıştım sadece Suzuki'nin karakteri olduğunu biliyodum o yüzden başlamıştım. Tabi yine yollarda macera yaşayan gençlerin (?) hikayesi çıkınca beni delicesine sarmaması imkansız. Ban (Suzuki'nin karakteri) gelmeden önce bile, sanırım 4ün sonunda geliyodu, bayılmıştım zaten animeye.  

Ecchi bir olayı var ama Magi izleyenler bilir orda Alaaddin'in yarattığı ecchilik seviyesinde. Burda da yerden bitmemiz Meliodas sapıklıkta sınır tanımıyor. Fakat meeeh olmuyosun, meeh olduğun şey baş kadın karakter Elizabeth, bir vurrum ki gelişine, burun deliklerine parmaklarımı takar tak tak alırım façasını aşşa yani öyle bi anadolu çocuğu damarımı kabartıyo benim. Her animeye koymasanız mı şöyle tip. Erkekler bile itiliyo olm bunlardan artık. Elimde Japon erkeyi kanıtı bile var hojam da izleyince tiskinmişti kızdan fksdjfşskdf

24 bölüm boyunca olaylar heycanını hiç kaybetmeden devam ediyo. 7 ölümcül günahlar, kutsal şövalyeler, denişik yaratıklar vs vs tam ağzımıza layık flkdsjf Eh seiyuular da bir içim su. Pislik sapık Meliodas (ki boku no pico adeta) Kaji'den geliyoooor, yine hayrika bir iş başarıyor tabi. Kimseler bir Kaji çığlığı değil şimdi. Ban zaten Suzuki, plz. King'i Fukuyama seslendiriyor oh oh ne güzel demek isterdim ama 1001 çeşit ses Fukuyama'nın en TİSKİNDİĞİM sesi bu ses. Fukuyama desen değil zaten başka bi şey canım bu, böyle geniş ses aralığını kabullenemiyom zaten ama cidden kötü de bi ses yani nerde Koro sensei nerde Grell nerdeeeeğ... Bir deeeeğ Mamo var lililili ama harika hibine seslerinden değil malesef düz ciddi seslerinden. Yani bir Mamo farkı değil ama varlığı yeter salağın, eventlerde ekmeği yeniyor ne de olsa flsjdfskjf  Kadın seiyuularda da bi zaten Hawk'a bayıldım, dünyanın en tatlış maskotu resmen yaa gülmekten öldürdü şapşirik.

Bu dolu dolu 24 bölümde benim biricik bir bölümüm vardır ki BanxElaine bölümüdür. Müziklerin ve hikayenin (Ban'ın hikayesi en azından) tavan yaptığı bölüm resmen. Sürekli açıp açıp izliyodum ki çığlıklarımı duyum Ovasını da yaptılar. Gerçi onu da geçen günlerde izleyebildim daha ama Mİ-KEM-MEEELL-Dİ. Neyse kısaca bu ara en iyi animeler hangileri derseniz birinci olarak Nanatsu no Taizai derim efenim. 2. sezonu hevesle beklemekteyim.

Nobunaga Concerto

Bunu da tee nisanda izlemiştim yazık bugünlere kadar süründü yazısı. Bu anime çok harcandı zaten o işe de ayrı üzülüyom. Mis çerez gibi anime ama işte günümüz animeci bebeleleri orasına burasına laf edip Sword Art Online'a salya akıtarak bakar (kısa bir tiskinti yaşadı).
Efenim eğer şöyle azıcık da olsa kitaplardan olur dizi filmlerden olur animelerden olur Japon tarihi hakkında az biraz bilginiz varsa (ki zaten Nobunaga'yı bilmeyen yoktur bu alemde olup flskdjf) zaten eğlenceli bi şekilde ilerleyen anime daha da eğlenceli hale gelecektir. Çünkü tarihi olayları bu kez günümüzden geçmişe nasıl olduğu belirsiz bir şekilde (sadece düştüydü halbusi) zaman yolculuğu yapıp Oda Nobunaga'nın yerine geçmek zorunda kalan bir liselinin gözünden izliyoruz. Tarih kitabından yardım almaya çalışması falan ço hoştu flsjdfj Bazen "vay bee"denen olayların da tüm karizmasını altüst ettiği de oldu tabi. Malesef tembel bir çucuk olduğu ve tarihi isimleri olayları bilmediği için naayııırr ona güvenme sakııın diye yırtındığım anlar da oldu lfskdjf Karakter tasarımı falan yoh, mekanlar eh, bunları bilip izleyin izleyeceksin. 
En güzel yanı da animede Nobunaga'yı Mamo seslendirirken (ki en sevdiğim doğal seslerinden biridir), dış ses anlatıcı Oguri Shun idi :''''''') Biri ilk göz ağrım Japon biri ilk göz ağrım seiyuu lan. Dizide de Nobunaga'yı Oguri'ye oynatmış olmaları da çoğ tatlıştı, ama dizisinde çok uzamış olaylar olduğu için (zaman sorunsalı tabi mecbur) biraz sıktı animeye göre. Hatta hala son bölümün son yarısını izlemedim kısmet olmadı flksdjf
Diceklerim bu kadar sanırım gidiyom. İşalla blog yazmaya devam edicem, Japonya'ya gidene kadar boşlamak istemiyom burayı. Oldu bay.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder