22 Mayıs 2015 Cuma

[Blog Tur] Karmakarışık - Emma Chase | Kitap Yorumu


Kitap: Karmakarışık  
Yazar: Emma Chase  
Orijinal Adı: Tangled Yayın: Ephesus Yayınları
Basım Yılı: 2015
Sayfa Sayısı: 433 Tür: Romantik

"Zengin, yakışıklı ve kendini beğenmiş Drew Evans ile güzel, zeki ve hırslı Katherine Brooks buluştuğunda işlerin karmakarışık hale gelmesi şaşılacak bir şey değildir. 

Drew Evans'ın işi, milyon dolarlık anlaşmalar yapmak ve New York'un en güzel kadınlarını tek bir gülümsemeyle baştan çıkartmaktır. Peki, öyleyse neden yedi gündür evden dışarı çıkmıyor? Neden mahvolmuş, sefil bir halde ve depresyonda? Ona sorduğunuzda size sebebinin grip olduğunu söyleyecektir fakat hepimiz bunun doğru olmadığını biliyoruz. 

Katherine Brooks, Drew'un babasının yatırım bankacılığı firmasında işe başladığı anda gösterişli playboyun hayatındaki her alanın bir karmaşaya sürüklenmesine sebep olmuştur. Profesyonel alandaki yarışları Drew'un cesaretini kırıyor, Katherine'e karşı hissettiği çekim dikkatini dağıtıyor ve onu yatağa atma girişimlerindeki başarısızlığı ise tamamen sinirlerini bozuyordur. 

Nasıl oluyordu da kadının biri çıkıyor ve ağzı iyi laf yapan çapkın bir adamı mahvolmuş, umutsuz biri haline getirebiliyordu? Hayatta asla sahip olmak istemediği tek şeyi gerçekleştirerek. " 

Normalde okumayı tercih etmeyeceğim bir tür ile karşınızdayım :B Fakat Gizem'in "Okumalısın, çok komik" demesi ve erkek karakterin ağzından anlatıldığını öğrenmemle okumaya karar verdim. Hele ki yoğunluktan bunalıp sonunda kitap okuyabileceğim bir döneme denk gelince, sapık gibi kahkaha attığım çok yer oldu.

Drew'un, bütün playboy ve pislik yanına rağmen, zekası harikaydı. Kitap öyle muhabbet eder gibi yazılmış ki, mimiklerine kadar gördüm adamın (kapaktaki abi olarak düşünmedim, hayır). Aşkından ölürken bile vıcık vıcık bi insan olmadı, yine kendi tarzından -çok- ödün vermeden devam etti. Sanırım bu sebeplerden dolayı, tabi ki bu tarz kitaplar için diyorum, listemin en başına koydum kendisini. Yaşadığı değişimleri okumak da çok eğlenceliydi. Bi de her genç kızın kalbini yımışacık yapacak, "hınzır ama çocuklarla iyi geçinir" olayı çok güzel yakalanmış, hatta en çok yiğeni Mackenzie ile olan kısımları sevdim galiba. 

Katherine'de hiç altta kalır bi karakter değildi. Neyse ki tahammül edemediğim muhtaç, sakar, zırlak tipte biri değil de kadın gibi kadındı. Zaten Drew gibi bi birini ancak böyle bi kadın "grip" edebilirdi. Çok süründürdü, hatta Drew'a baya acıdığım anlar da olmadı değil, ama bu şekilde olması daha eğlenceliydi tabi ki. 

Sevmediğim bi tür desem de, 2 akşam kitabı elime alıp bitiriverdim, ben de şaşkınım evet. Sanırım romantik bi kitaptan çok, Drew'un karakteri, konuşma tarzı ve hatta bozuk ağzı olarak düşündüm kitabı :B Olay örgüsü de hiç sıkmadı beni, rahaaat rahaat okudum. Bu sebeple okuduğum diğer romantik kitaplardan -ki çok yok- akılda kalıcı bir şekilde sıyrıldı. Diyecek başka bir şeyim yok, okuyunuz efenim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder