23 Mart 2015 Pazartesi

Asami ile 2 hafta #8 Son T_T

İçim çooh buruk, kalbim kırık, canım sıkık. Asami'yi gönderdik cumartesi günü. Anca bugüne yazabiliyorum öyle bi içimden gelmedi yani.

Du en son nerde kalmışsam ordan yazıyım. Bakalım....
Ya bak neler konuştugumuza kadar her şeyi yazmak istiyodum ama günlük yazmayınca unuttum gitti hep :'( 18 Mart'ta ramen günü yaptık. Hatta Ishiyama Sensei'de gelicekti bi gün önceden gelemiyceğini söyledi, 4. sınıflarla dersi geç saatte bitiyomuş diye. O gün Refü'yle, Asami ve Kana'yı beklerken Sensei yanımıza geldi. Bugün yapıcak mısın? dedi, evet dedim. Sadece bugün mü dedi. Evet dedim. Haftaya yap dedi. Haftaya Ehime'ye dönüyolar dedim. Onlar gelir yine sen haftaya yap dedi flsdkjfsldfj  Sadece bugün yapcam sonsuza dek dedim flsdkjfsdkfj O zaman güzel yapma, kötü olsun diyo fsdkfjsdlkfj Didim en güzelini bugün yapcam diye. Allam yazık adamcağız, dersi erken bitirmeye çalışcam, haber vercem ben size, gelcem gelmek istiyom diye diye gitti. Ama gelemedi tabi, mesaj atmış bi daha "zettai" yap diye fsldkfjsldkfj  He madem ertesi günü de anlatıyım tekrar döniyim 18marta. Derste herkese dün naptınız kutlamalara gittiniz mi vs diye soruyodu. Bana sordu naptınız diye. Tam "raame-" diye başladık "Aa sou desu ne sou desu ne" diye böldü sinirle lkfsjdflskdjf  Nasıldı? dedi tam "oishi---"dedim yine sou desu ne sou desu ne hı hıı. diyo fşskdfdskfj Dışarda bahçede otururken de "onigiri de yaptık çok güzeldi" dedim. Getirdin mi? dedi flksjdflskdjf Yok dedim. Niye getirmedin diyo fşsdkfskdfjskdjf Allam böyle hocalarımız olm ne tatlış insanlar hepisi yaaa!!

Neyse benim ramenin yanına kızlar da mikrodalgada pişmeli pirinçle (ki hiç anlamıcam) onigiri yaptılar. Dedik bi şey koymuyonuz mu içine ton balığıdır bi şeydir. Yok dediler :::::::::::::) Aşlanmış birinç be yaa :))) Yağsız tuzsuz. Bi yosun kapadılar o kaa. Bismillah diyerek ısırdım. Sonra attım yanağımın kenarına beklettim fsldjfsdk Bi kaç oishii mmm falan oldum sonra görmezlerken ramenin suyuyla bi tat tuz kattım öyle yuttum fslkjdfslfj Of allam. Bari bi soya sosu döker yeriz diye sosu çıkarmıştım bi de, bu sosla yenmez dediler pöstüm kaldım. Ya sen türk pilavına bayılıyon da gidip onigiriye nasssı oishii diyon annem yaa. İçinde bi şeyler olsa ben de yerim bak tamam, ama böylesi vakit kaybı valla bak.

Sonra hep beraber çıktık havaifişek gösterisini izledik, fener alayına katıldık, çucuklara dondurma yedirdik ve döndük. Bizimki Tarkan'ın yakalarsam muck muck şarkısını ezberlemiş söylemeye çalışıyodu ama Japonlar öpücük sesi çıkaramıyo galiba lan bi bozukluk var fsdfksdkfl bütün yol öpücük atarak yürüdü. Dedim nabıyon millet hentai dicek sana niye öpe öpe yürüyon fşlskdfşsldf 

Başka neler yaptık o gün hatırlamıyorum lanet olası yiaa!! Çok hüzün çöktü zaten yine üstüme. Son Asami blogum olm :'(

Sonraki gün bissürü alışveriş yaptık. Sonra kahveciye oturduk. Kakarakikiri zaman geçirdik öyle. Bilgeler Kana'yla waffle yemeye gitcekti, sokakta yürürken Asami'ye döndü waffle yer misin diye. O da Japonca da "waffuru" diye söyleniyo. Bizimki de "ofuro" anladı. Bildiğin küvet işte. Ofuro muu??!! diye bana döndü şokla. Evet dedim burda çok yenir siz yemiyonuz mu diye lfskjdlfsjdflskjd Bilge de tabi böyle çıtır çıtır diye aldık götürüyoz. Hatta ofuro falı vardı bilmez misiniz diye uzattık da uzattık, arada bi ofuro yiyek oluruz yani fkdfşsdkfsşdlf

Cuma günü de Kana'lar bize geldi, ama son gecemiz olduğundan tadını çıkara çıkara eylenemedik bile. Gittiklerinde son bomontimizi içtik, son kanpai'ımızı yaptık.

Bir Japon el oyunu öğrendim o akşam.

Olm bizimkiler ne basitmiş lan flksjdflskdjf El kısmı oldu olacak ama şarkıyı çok güzel sallayarak söyledim hep fşsdkfsşdlfk Ço eğlenceli ama. Japonya'ya giderken götürsün diye aldığımız kahve fincanı cezve setini, pişmaniyeyi, lokumu, Bim peripellasını fsdjfsldkf, çay, türk kahvesi vs verdik.

Geldi çattı cumartesi günü. Sabah uyandım, banyoya girince direk şampuanını falan kaldırdığını görünce üzüldüm lan. Refü de diyo "ben de diş fırçasını aldığını gördüm ilk" diye böyle bizi boşluğa düşürdü bebe, sanki yıllık arkaaşım gidiyo ha.

Çıktık çay bahçesine doğru. Nuriyle ben önden gidip okula gittik. Asami'ye hazırladığımız defterin son fotolarını çıktı alıp yapıştırmak için. Hepimiz birer sayfasına da yadık defterin. Sonra simit çay yaptık. Orda dönmek istemiyom diye başladı zaten. Sonra toplanma yerine, iskeleye gittik. Yolda elimi tuta tuta yürüdü, bi yandan da Buse'nin koluna girdi kardeş gibi gittik öyle :')


 Ben orda Kana'ya hazırladığımız kartpostalı verdim, Refü yiyeceklerini verdi. Sonra Asami'ye de yolluk yiyeceklerini verdi, ben de defteri verdimi otobüste bak dedim. Şöyle bi kenarından bakmaya çalıştı ve sen ağlamaya başlama mı eşşek sıpası!!! Allaam Refü'yle ben de direk başladık zaten fsdkjfslkdfjlkj Bizimki havlu çıkardı ona siliyo suratını bi de. Geberdik ağla ağla.

Asami de bize yazdığı mektupları verdi. Hatta Kana'da yazmış. Biz bizimki ağlamaz Kana ağlar diyoduk. Herkesten önce Asami başladı. Kana hiç ağlamadı lan flsdfjskdjf

Sonra hocaları topladı bunu. Hadi hadi diyo flsdfjsldkfj En son Japon kaldı mı orda dedi, selamını verdi gitti şfksdfşskdfk Sonra bunlar otobüse eşyalarını yerleştirdiler. Tekrar koşarak geri döndüler yanımıza. Ama arada demir parmaklıklar var. Baya acıklı film sahnesi gibiydi herkes lfskjdfskjdfdf Sen Kana bir başla ağlamaya orda "Yada yada" diye diye hii ah kıyamam lan. Bilge zaten ağlamaktan ölmüş orda hepten dağıldı yavrum.

Sonra gittiler işte. Bizde mc'e oturup yazdıklarını okuduk. Ben zaten askerdeki yavuklumun mektubunu okur gibi ağla ağla geberdim. Salak ne güzel şeyler yazmış. En çok sana ne kadar baka desem de aslında çok seviyorum özetli bi kısım var orda içim ezildi. Ben de ona aynı şekilde ikimizde baka ve urusai olduğumuz için iyi anlaşıyoruz gibi bi şey yazmıştım lfksjdflsf

Bu da son fotoğrafımızdır.

O gün benim ve Nuri'nin girmeyi düşündüğü mensetsu (mülakat) için alışverişe gittik sonra. Beyaz gömlek ve siyah eteğim var arkaaşlar. Hatta deli gibi de düz siyah ceket arıyoz. İş arayan Japon kadını tipinde girmemiz gerek bu mensetsulara. Annem direk oh canıma deysin sonunda düzgün bi şeyler giycen bana foto at dedi zaten fsldkfjsdlkjf Refü de bambaşka bi burcu yaratıcam senden diye peşimde. Bi önceki tarzım bi de mensetsu tarzım olarak foto çekmek istiyom.

Neyse iştesi, eve geldik. Asami'nin odaya girdim panoya bi baktım ki:
Eğer bu arkaaşlığımız uzun zaman bi araya gelemediğimiz için bozulursa çok üzülürüm cidden. Kardeşimiz gibi bi şey oldu çünkü. Hem de şurda 1 buçuk yılda öğrendiğimiz Japoncamızla, kısıtlı konuşma alanlarımızla bu şekildeyiz. Yıllar sonra tekrar buluşabilirsek ne güzel olur. Bak yine hüzün çöktü içime allahıms. Kimse de bana bundan sonra "Japonlar duygularını göstermiyo" demesin. Evet göstermeyeni de var, öylesini de tanıyoz, ama her millete genelleme yapmak yanlış olduğu gibi bu da yanlış.

Bu hikayemiz de burada sonlanıyor çocuklar. Normal hayatımıza geri dönmeye çalışıyoruz. Bu hafta 4 quiz, Ehime mülakatı ne zaman açıklanır stresi, Japonya günlerine poster hazırlama stresim falan. Gideyim poster hazırlıklarımı yapayım. Bay.

3 yorum :