9 Mart 2015 Pazartesi

Asami ile 2 hafta #2

İlk haftasonumuzu bitirdik. Bugün çoh eğlenceliydi, düne nazaran. Sabah (dediysem de 12de) kalktık, tost hazırlamaya başladık. Çucuğumuza tost yedirdik sonunda, tabi bizde tost makinesi yoktu refü tavaları bastırarak yaptı şfskdfskdfj Sonra beraber süpermarket alışverişine gittik.

Japonya'daki deterjandır, undur vs. hiç dev boyutlu satılan şeyler yok, ağzı düştü kızın. Al işte tonla, dursun evde fırt diye bitiyolar zaten niye üretmiyon böyle şeyleri Japonya!! Sonra hazır çorba çeşitlerine bi çok şaşırdı. Bomonti aldık kıza, sonracıma salep aldık, bugün bize okonomiyaki yapıcaktı o yüzden karides aldık bi de.

Haaaa çok manyak bi bilgi aldım Asami'den. Kitkat bilirsiniz ki Japonya'da bir sürü çeşidi olan güzide bir aburcuburdur. Sakuradan, macchalısına, elmalıdan, domateslisine hatta wasabilisine kadar. Kitkat "Kittokatto" diye telaffuz ediliyo ve Japonlar önemli sınavlar, başvurular vs öncesi omiyage olarak verirmiş bunu birbirlerine. Çünkü Kittokatto diye söylenmesi "kitto katsu" cümlesini çağrıştırıyomuş, bu da "Kesinlikle kazan!" anlamında. Aydınlandım ay!!!

Neyse geldik eve, deli gibi rüzgar vardı donmuştuk dedim bi salep içelim ısınalım diye. Yaptık içti, bundan bir sürü alıp Japonya'ya götürsem olur mu dedi tatlışım ço sevdi ya kıyamam :'''') Getirdiği macchalı aburcuburlardan birini açtık yedik.
Şimdiye kadar yediğim macchalı şeylerin içinde ki 10u geçmese de, en güzeliydi. İçinde biraz sake de varmış hafif onun mayhoş tadı, hafif maccha ve hafif şekerli çokolatalı tatla öldük öldük lan!!! Asami'nin de en sevdiği buymuş zaten, sağolsun kuzum getirmiş :')

Sonra biz biraz ödev yaptık, takıldığımız yerlerde sorduk, vallahi rahatlık vallahi bi huzur haa. Cep boy Japon yaptırıcam kendime, böyle takıldığım yerlerde çıkartıcam sorcam lfksdjfsldf Sonrasında da okonomiyaki hazırlamaya başladık.

Biz karides olayına bi iiyyyyaaaa oluyoduk. Kokusundan falan bayıldık öldük. Ama yemeği yapmaya başlayınca ço güzel kokular çıkmaya başladı. Bu sefer açlıktan öldük. Özel okonomiyaki unu, sosu ve tam bir Hijikata mayonezi kazanmış olduk, artan malzemelerle :'')

Çok güzel lan şişesi, niye poşet gibi yumuşasık yapıyonuz bunu, sıka sıka patlatcam bi gün!!!

En sonunda dünyanın en güzel 2. Japon yemeğini yidik bir kez daha bir Japon'un elinden çok şükür (ilki takoyaki ofkors) O da Bomonti'yi çok sevdi. Dedi acaba arkadaşlarıma götürsem mi ama yok götürürsem kendime götürürüm lkdjfldkjfsf Sonra oturup Mamo'nun 3 tene minnak tiyatrosunu izledik, yine gülürkene öleyazdık zaten. Utapuri bilmiyom dediydi bi de ama maji love'ı söylüyo çatır çatır kfsjdflksjdlkj meğersem karaokede falan söylüyomuş. Öyle işte. Yarın da okuldan sonra dışarda yemelik içmelik program yaptık. Bakalım kısmet bu işler. Adi görüşürük.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder