4 Şubat 2015 Çarşamba

Rurouni Kenshin Üçlemesi

Bu hafta çıktığından beri izlemek isteyip izleyemediğim, Rurouni Kenshin üçlemesini izledim. Ço mutluyum. Tekrar tekrar da izlerim. olağanüstü mikemmel bi seri olmuş. Hemen teek teeek bakıyoruz efenim. Yazının sonuna bence spoiler içerebilecek olan gifler koycam. Ona göre.

Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku roman tan

2012'de çıkan serinin ilk filmi. Himura Kenshin zamanında manyak gibi insanları öldürürken Bakumatsu savaşından sonra kimseyi öldürmemeye yemin eder. Minik tatlış bir gezgin olarak dolanmaya başlar. Doujousu olan Kaoru'yla tanışır, daha doğrusu onu korurken bi nevi tanışmış olur. Bi yandan uyuşturucu meseleleri dönmekte ve Megumi isimli bi eczacı hanım kızımız bu kötü abilerden kaçmakta. Battosai (ki sesli söylemesi çok zevkli) isimli sayko bir de katil çıkıyo meydana. Böyle böyle olaylar başlıyo işte. Şimdiye kadar gördüğüm en güzel dövüş sahnelerine sahip filmdi, yani seriydi. Vooaaa olarak, sürekli geri alarak izledim. Ay bak burlarda dublör vardır işte dediğim sahnelerin bizzat Satou Takeru tarafından dublörsüz çekildiğini görünce hayranlığım kat kat arttı bu çucuğa. Maşalla yavrum ne güzel hoplamış zıplamış. Saçmalık veya gereksiz sahne barındırmayın harikülade bir 2 saat geçirdim.
İkinci favori karakterim daha sonrada Kenshin'in kankası (aslında şipi dlkjfdslkj) haşine gelecek olan Sano'ydu (Aramızdaki adı Memcikli). Böyle özgür karakterlere bayılıyom :3 Bi sonraki favorim çenesi almış başını giden kötü adamdı tabiisi. Özellikle onun sahnelerinde giren müzik çok güzeldi, sanki Sherlock izliyomuşuzcasına.

Rurôni Kenshin: Kyôto taika-hen

2014 yılında serinin ikinci filmi geldi. Genelde 3lemeler hep 2. filmde patlar ama bu seride hiç sorun yok, daijoubu nan desu! İlk filmdeki düşmandan daha da beter bir düşman geliyor bu sefer. Fujiwara Tatsuya (bizim dilimizde Boyunsuz) boydan boya yanmış bu yüzden sargılı dolanan Shishio olarak karşımızda.Hükümeti ele geçirmeye, düşürmeye çalışanlara karşı savaşıcak bu sefer de Kenshin. Bizi uyuz eden şey Kaoru'nun sürekli kenardan "Öldürmek yok Kenshin, yapmaaağğ" şeklinde çıkışları oldu. 3 seri devam ediyo bu zaten. Çocuk bi hevesini alamadı. Zaten kılıcının da kullanılan tarafı keskin değil, ters tarafı keskin. Tam bir tersim pis kılıcı. Öyle zındığı vura vura gidiyo millete. Ay o koşarak döğüşmesi, yerde yan yatıp pıtı pıtı yürümesi falan ne hoş şeylerdi :'') Sanırım bu filmdeydi Sano biriyle dövüşürken yemek molası veriyolardı lfskdjflskdfkdj allam çok salak bebe. Hah bir de yandere Sojiro geliyodu yine bu filmde. O kibarlığı, sürekli gülümsemesi ve Kenshin'e taş çıkartacak şekilde döğüşmesi kalp ben! Müzikleri gıcıktı baya filmin, bi tanesini beğendim. Gerisi bildiğin Fatma Girik filmi müzikleri (Sanatımı dışavuruyom harika). Başka bi şey gelmedi şimdi aklıma. Geçelim diğer filme.

Rurouni Kenshin: The Legend Ends

Serinin son filminin de neden 2014 yılı içinde çıktığını anlamış değilim. 2015 yapsaydınız da önümde izleyecek bi güzel film daha olsaydı keşke. Hatta serinin en güzel filmi buydu bence. Bu kez hem Kenshin'in ustası (ki kendisine Simitçi diyoruz, sorma), hem de Ayano Gou (bu da şafak) hayrika bir platin saç ve yüz yarasıyla geliyo. Bir gün bu çucuğa minnak roller verdiğiniz için pişman olacaanız ama ona da bu yakışıyo sanki bilemedim. 
Son filmde işler iyice karışıyo, Shishio'nun emriyle (baya hükümet oldu adam) Kenshin'e arama emri çıkarttırıyo. Kenshin bi yandan yırtık dondan pırtlayan Aoshi'yle (Levi diyoruz) uğraşıyo. Daha bunun Yandere Sojiro'su var bilmemnesi var fiyuuuvv.. Fekat bi yerde herkesin Shishio'ya daldığı sahne var. Onu kalbime kazıdım resmen!! Sano'nun baya götü başı dağıldı, hep ona gerildim ölecek diye. Bi yerde dövüşürken, gıdıklamaya başladı adamı fsldjfsldkjf bayılıyom işte ben de böyle şeylere, küçük mutluluklarım. En sonunda da çok kıvamında bitti çok tatminkardı bence ne eksik ne fazla. O yüzden en takdir ettiğim serilerin başında yer etti Ruroni Kenshin. Tekrar tekrar izlene!
Şimdi gif yığmaya başlıyorum. Hangi birini seçsem bilemedim o yüzden hepsini koyucam. Gözümün önünde dursunlar :')
 
 İlk filmde ilk "vooaa" olduğum sahneydi. Negsel uçuyon bi de hiç bi şey yokmuş gibi kıza gülüp  wasuremono diyon yaaa :''')

Böyle dango yiyerek dolaşan çocuğa kılıç çekiliyo mu tipe bak :')

Evet böyle bol bol fangörllere yarar manzaralar vardı :')

Çocuğun ağzı burnu hiç kaymadı, her türlü fotocenik insanlardan.

İşte mithiş Ayano Gou ile :') Filmdeki karakterinin adını takmamışım bile fskdjf

Shishio ile olan sahneler kesinlikle en favorimdi!
Ya sen ne güzel uçuyon Sojiro allaaam Sojiro!
Evet bitti buraya kadarmış giflerim de. Elveda.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder