30 Kasım 2014 Pazar

Bu yılın biricigi Haikyuu!

Niçün aylardır Haikyuu hakkında yazmamışım bilmiyorum. Sıcağı sıcağına yazsam büyük ihtimalle bitmezdi o yazı. Herkese her zaman dediğim gibi "Spor animesi sevmem" (Elini göğüs kafesine bastırır). Ama Haikyuu.....

Turunu yaparız diye hep izleme listemdeydi zaten, mecburiyetten yani. Ama Refü'nün de baskılarına dayanamadım artık, oturduk 4-5 akşamda bitirdik. Okulun açıldığı ilk dönemlere denk geliyo sanırım o sıralar. Çizimler ve renkler zaten çok güzeldi benümçün, tek engel spor animesi olmasıydı. Şu olayı sevmiyorum, bi topa vurcak, 2 saat geçmişe gidiyo, efenim biriyle diyaloğunu hatırlıyo, dayısını anıyo, ablasıyla kavga ediyo heeleleeeeleeehhh!!!!! Vur şu topa vvuuurrr diye kuduruyorum ben de.

Evet, Haikyuu'da da aynı problemi yaşadım. Özellikle dramlı şeyler hatırlayıp, daha çok ganbarıcam yeaah kısımlarında çıkardığım horlama sesleri yüzünden kafama şaplağı yiye yiye izledim. He, mesela Kuroko'yu hiç sevmem (ki o konuya 3 set kuroko figürü aldığım için daha sonra giricem başka yazıda flskdjfsdjf), çünkü beni çok bunaltan maç sahneleriyle doluydu. Ama Haikyuu'da bu horlama olaylarım bi kaç bölüm sürdü. Hem sıkıcı maçları yok, hem de sürekli sürekli maç yok. Bi kere karakterlerin her biri yenilesi!!!! Maçtan çok komedi var. Maç sahnelerinde de, ki biliyosunuz spor animesi sevmem, saçımı başımı yolduğum görülmüştür heycandan. Alleaaam neler olyür bana böyle diye düşündüm hep. Öyle mikemmel efekler var ki, heycandan zıplamamak, koltuktan akmamak imkansızdı yani. O 25 bölüm nasıl bitti gitti hiç anlamadım. Son bölümde yemek yerken ağlama sahneleri vardı (ki yemek yerken ağlama sahneleri en favorimdir), nasıl içim ezildi nasıl!!! Yakın zamanda tekrar izlemeyi planlıyoruz. Ah bi de figürleri ucuzlasa da hemen alabilsek yiaaa. Resmen mikemmeller T_T Şimdilik elimizde, oturma odamız için bastırdığımız şu güzel poster var sadece:


Animenin bir diğer harika tarafı da, ilk açılış şarkısını bi denemlerim Spyair'in söylüyo olması. Ve şarkı da o kadar mükemmel ki hala sıkılmış değilim.


Bundan sonra 2. op pek çekici gelmedi açıkcası ama ona da kötü diyemem şimdi. Endingler de hoş ama oturup dinlemem flsdjhfsdjfh Üzgünüm Spyair'den sonra ne yapsalar boş (bi de Oldcodex olsa başkaydı tebi)

Favori karakterimi seçmekte çok zorlandığım bi anime ayrıca Haikyuu. Hepsi o kadar bağrına basılası ki. İlk başlarda Hinata'dan hoşlanmadığım bi gerçekti fekat. O da sesi yüzünden, ki seiyuusundan hazzetmiyorum.

Fekat o kadar şapşik ki salak, bi süre sonra sesini falan da boşverdim, anne sevgisiyle kucakladım. Kucakladım ve Kageyama'nın kucağına attım fsldkjfskldfjs çok şip. Öyle böyle şip değil hani!!!

 Daha ekrana girişi enseden çekimle olmuştu ki, ben "aldım" diye atlayıverdim. Enseden belli güzelliği çocuğun. Böyle tatlış tsunderelikler, hırslandığı sahneler falan :') Ki sesi de bi harika oturuyür bence. Bunun seiyuusuyla son haftalarda aramızda bi yakınlık oluştugunu hissediyorum flskdjflskdjf Şip meselesine gelirsek, 
tabii ki, kaçınılmaz.

Animenin belki de en karizmatik karakterlerinden Asahi:
Ve ne yazık ki karizmatik bi gifini bulmak çok zor. O dağınık topuzu, sakalı ve hepsine rağmen liseli olması, yankii görüntüsü falan boşuna ne yazik ki. İçinde adeta bir gerizekalı var flskdjfslkdjfk Yankii olması gereken karakterin çok iyi niyetli olması nasıl bir acıdır bilir misiniz!!!? 
O yüzden bu şekilde pek çok sahnesi var :') İşte seviyon napıcan, çok şapşal gerizekalı...

İşte animenin karizmatikliğini yüksek yüzdelerle arttıran şahıs, Kuroo. Nakamura'nın sesiylen daha bi güzel :') Ama izlerken hakettiği değeri verememişim gibi hissediyorum şu an (napcaksam), o yüzden bi sonraki izleyişimde kendisine daha çok yoğunlaşıcam. Şimdilik geçiyorum flsdkjfsdf
Götü yere yakından korkacaksın'ın vücut bulmuş hali Nishinoya. Kendimi bol bol "Hadi olm Nishi koş kurtar topu olm hadi!!!" derken buldum. Ne çırpındı çocuk yerlerde. Ve  tabii animenin en tatlış karakterlerindendi. Nobuhiko'nun sesi (Usui olarak bilirdiniz) çok cuk!!! Animeyi tekrar izleyesimin geldiğinden midir nedir yine hakettiği değeri veremedim gibi hissediyom şu an. Son bir gifle uğurluyorum kendisini. (Çok çektin zavallım Hinata)

Az daha Oikawa'yı unutuyomuşumdu haa!! Öyle karizmatik, öyle seksi...Öyle servis atış yok hee giften de görüldüğü gibi fsşlkfslkdf
İşte animedeki herkes salak!!! Spor animesi deyyyyiiilll bu diye haykırasım geliyo bazen ama susuyom. Bir hakettiği değeri veremediğimi düşündüğüm karakter daha gördüğünz, sevgiler.

Gelelim, Refü tarafından ruh eşim olarak damgalanan Tsukishima'ya.
Evet, zevkle kabul ediyorum lfjsdhfksdjfh O ruhsuzluk, o umursamazlık, o salak gerzek dramatikliklere gelemeyişi falan. Ooo aşk. Tamamen karakter olarak ama, yoksa sürekli gözlük takan tiplerden hoşlanmıyom bile. Milletin sevinçten kudurduğu anlarda bile kenarda istifini bozmayışı fslkdfjsdf allam çoğ tatlıştı. Refü bunu hocaya (evet Haikyuu izlettiğimiz bir hocamız var, bize yemeğe geldiğinde bol Haikyuu muhabbeti yapıldı :'''') )söylediğinde, yani Burcu'nun ruh eşi diye, hoca "karakteri kötü değil mi biraz" dediydi fşskdjfsldkfj Evet hojam :B

Şimdi karizmaları bi kenara bırakalım. Asıl birisi var ki birisi... Benim en eeeen eeeen sevdiğim karakterdi kendisi. Gerek gerizekalılığı gerekse yankii ruhuyla, çirkinlik abidesi Tanaka!
Allaam o kadar seviyom ki. Her animeye de koyyonuz böyle dazlak karakter, ben hepsine de Tanaka diyom ama hiç biri bir Tanaka değil. Bi Barakamon'daki bunun küçüklüğüydü adeta o kadar flskjfskldfj Çok fazla surat şekli olan tiplere cidden zaafım var galiba, 2 boyutlu olsun 3 boyutlu olsun... Nerde görsem seviveriyom, allah da beni kahretmesin. Kimse için değilse de Tanaka için bi kaç kez daha izlenir bu anime arkaaşlar. Hem Tsukki'ye şip flksjdflsdkjf

Daha bahsetmediğim karakterler de var ama en feyvırıtlarımı yazdım ben yeter.

Ay başka neden bahsedicektim ki acabası... Bunu da Sakubun dersinde Türk kahvesi hakkında Japonca broşür hazırlamam gereken saatlerde yazıyom ha lfskdjflskjdf Yine bi sorumluluktan kaçma girişimlerimdeyim.
Heeeh son olarak, eğer Sara'nın cosplayleri olmasa bu kadar merak salmazdım ben bu animeye. Adam spor animeleri izleme sebebim lanet olasıca. En güzel parçalarından bırakıp gidiyorum. (Worldcosplay profili için tıkınız)
Fazla yaklaşmadan uzaktan uzaktan bakıyoruz okkey.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder