12 Kasım 2014 Çarşamba

Bu vize yükü bana fazla arkaaşlar


Bugün kaiwa (konuşma) sınavında ben, gördüğünüz gibi. Olayı özetler sanırsam.

Ben ki öğretim hayatım boyunca hadi çocuklar münazara yapıyoruz olayından özenle kaçınmış ve bir kez olsun katılmamış bir insan olarak bugun Japonca münazara yapmaya zorlandım :))))))))))

Öncesinde hocaların verdiği 3 konuya çalıştık. Çok sancılı bi dönemdi. Çünküsü konular bizi bitirdi!! Para olmadan da mutlu olunabileceğini ya da erken evlenmenin iyi bir şey oldugunu savunmak zorunda kalabilirdim!!!!! Ki hangi konuyu tartışacağımızı sınav anına kadar bilmediğimiz için hepsine çalışmak zorundaydım. Dün gece sabaha kadar odamdan çeşitli isyan sesleri eşliğinde yazdım ettim. Tam saat 4 gibi yatmaya hazırlandığımda sadece konuşma sınavı değil dinleme snavı oldugunu ve ezberlemem gereken 4 ünitelik kelime oldugunu farkettim. Aynen fotodaki gibi oldum :)))))

Artık gelenekselleştirdiler bence bunu yine konuşma sınavına en son ben girdim :') Tüm arkaaşlarım atlatmış kurtulmuş ben stresle bekliyom. Ki geçen yılki heycanım dillere destandır kaiwa önceleri, bu seferki onu 5e katlardı. Geçen yıl tek başımıza girdiğimiz için daha rahatmış onu anladım. Bu sefer 4 kişi giriyosun içeri ve yanındaki insanla uyum içinde olman, aynı şeyleri söyleyip durmaman, ayrıca karşı tarafın savunmasına karşı hemen bi şeyler bulup savunmaya geçmen lazım. Teebe yareppim!!! Girdik içeri hocaların dediği yerlere oturduk. Benim üstümde de kısa kollu ince bi şey var. Çünküsü hırkamı buseye verdimdi, kaiwa sınavı modasını bozmasın diye. Evet, kıyafetten de puan yiyoz :)))) Geçen yıl çiçekli pantulum yüzünden 4puanlık yerden kırılan 2 puanımı asla unutmıcam!!!! O yüzden efendi gibi giyindim o da bu havaya uygun değil işte. Hoca soğuk değil mi dedi dişlerim titreyerek soğuk çok soğuk diye inledim flsdkjflsdkjf Sonra başladı olayımız. Neyseki benim yanımda kankeytom ibo vardı, çünkü hoca konumuzu söyleyince bana kal geldi resmen. Hemen önümüzdeki kağıtta sen şunları söyle ben bunları söyliyim olayı yaptık. İlk açılışımızı 2 grup halinde yaptık. Savunma kısmında yine ben heycandan mık diye kalmışken bi baktım ibo kağıda şemalar çiziyo buna bunu deriz buna bunu yaparız diye fsldkfjsdkfjsdlkfjsd O ne derse onu yaptım resmen. Öyle bi şekilde geçti gitti, nasıl geçtiği o kadar umrumda değilki artık o heycanı kaldıramıcam yeminle final sınavına yine başladım şimdiden gerilmeye yaaa!!!

Sonra dinleme sınavı güzel geçti neyse ki. Onun zor tarafı da görmediğimiz kalıpları (aşırı aşırısı günlük konuşma dili böyle kankalar arasındaki gibi gdlfkdfg) duyup yazmamız gerekiyo, o kasıyo çok güzelce. Yarın da kanji sınavım var, çalışmaya çok üşeniyom yareppim. Başlıyım yavaştan.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder