18 Ağustos 2014 Pazartesi

Biraz beklerseniz Magi'den bahsediyom

Koskoca tatilde bi kaç anime serisi anca bitirdim... Ders çalışmadığım için Japonca da duymak istemiyorum fşsdfksdkf böyle bi ilişki kurdum aralarında. Bu hafta artık sonlara geldiğimi farkedip çalışacağım için, bundan beyle animelerimi de izleyebileceğimi düşünüyom.

Şimdi bi bakayım son yazdıgım anime yazısından sonra ne izlemişim...Magi, Code Geass, Zoku Natsume Yuujinchou ve şu an aklıma gelmeyen 1-2 seri daha. Myanimelist hesabıma baktım ama history olayı iyrenç oldugundan seçemedim. Defter tutmayı bıraktıgım güne lanet gitsin.

Natsume'den söz etmicem. İlk sezonunda oldugu gibi izlemeyi çok istediğim ama renklendirmesi, aşırı bayıklığı sebebiyle de tiksindiğim bir ikinci sezondu yine. Hotarubi no Mori e gibi 40dakkada insanın tüylerini tikelten bir mangaka nasıl olur da böyle "at yere tepin"lik bir anime yapar!

Code Geass'e gelelim...Yıllardır Lelüş de Lelüş dediniz (üsgünüm tatlımlar en başından beri öyle okuyom ben onu ama reruuşu'dan iyidir) ooooo manyak hamleler dediniz, Death Note'a şirk koştunuz. Şişirdiniz de şişirdiniz. Ben de neler bekledim neler. Tabiysi insan sevdiği animeyi yücelticek size kızmıyom sizden tiksiniyom!!!! şfksdjfskdj yok taam taam. Ama Death Note'la karşılaştıranlar kaksın bi dizilsin önüme allasen. Hayır Death Note yüce dağlar gibiydi diyerekten yapmıyom bunu, iki animenin alakası yoktu. Yani dünyayı ele geçirme hırsına kapılan manyaklar açısından vardı evet ama, Death Note'daki "hassskkttrr" dedirten şeyler bunda da var diye yıllarımı yediniz. HANİ!?? Çizimleri zaten iyrençti bana göre. Güzel heycanlandığım yerler de oldu, fekat Lelüş çok gıcık karakter, onla yürümez. Kururugi desen tam bir andaval. CC ne boka orda belirsiz. Mecha da sevmiyom zaten. Ya ben bu animeyi niye izledim lfkjdflsfjsdkjf 2. sezonda 3 bölüm izleyip bıraktım neyse ki.. Kesin bitirmeye çalışacam biliyom.

Ben asıl buraya Magi konuşmak için geldiydim ha ::::::::) Giremiyom konuya dilim kopasıca giremiyom!


Ya ben bu animeyi yerim olm :') Güncel takip ederken "kısmet" sonucu bıraktımdı (Neden bıraktıgımızı bilmediğimiz seriler için kullandığımız terim). Hep gözüm üstündeydi, sonunda izledim. Hem de ta kaç hafta önce ya nys... İzlerken hem kahkahalar attıran hem de batsın bu dünya dedirten, heycandan çığlık attıran bi seri. Hep aklıma FMA:Brotherhood'u getirdi yaşattığı duygularla daha da bi duygulandım :''') Çizimler efekler seiyuular (HELE HELE SEİYUULAR) mikemmel!!! Konusu desen sürükleyici (tabisi üşeniyom konuyu yazmıcam googlela bebeyim)...

Dünya sevimlisi şapşik Alaaddin (Aracin diye okuyoz lütfen), koy eppeğin arasına ye gerizekalıyı. Oppai hastası olması da ayrı bi konu fsdjfslkdfj

Kaji Yuki'den kıyaklı aslında gıcık olmam gereken ama o hayrika bağırma sesi yüzünden olamadığım Alibaba;

Yine çok sevdiğim ayağıyla dağları delen -abartısız- Morgiana (tabiysi Morciana). Yalnız o dans sahnesinden sonra gram saygım kalmadı çok salakçaydı lan fsldfkjsdfjsf

İzlerken sürekli gel babaya muck muck dedirten pislik karakter Judar. Adama yarım atlet giydirmişiniz ama yine taş yine karizma. Şalvar var lan altında!!!

Serinin açık ara en seksi adam Sinbad. Aynı zamanda en gerizekalısı da. Ve en karizmatiği (e tabisi Ono Daisuke etmeni gözardı edilmeyeceh) . Ve en hayvani güçlere sahibi. Ya bilmiyom anlatabildim mi öyle olmayacak bi yaratık işte flsjdhfsdf Sinbad'ı Shindobaddo diye okuyoz bu arada. Ağladım izlerken. O SinDbad'daki D'yi görmeyivereydiniz ya kuzucuklarım Japonlarım.

Bana Fma'da Envy için yaşadıklarımın neredeyse aynısını yaşatan, açaydım gollarımı gitme diyeydim dedirten, bu animenin ilk göz ağrısım Cassim. Okunuş itibariyle Kashimu olunca ben de hep bi Koreceye kaymalar Kashimu appa demeler (kasumi biliyok), içime içime göz yaşları yani...

Bütün karakterlerle uğraşamıcam şimdi ama daha var güzel güzel abiler ablalar...

Hayrika op ve endlere de sahip. Openinglerden 1.yi paylaşıyım çünkü SID!!!!

Ve endingte de 2.sini paylaşıcam çünkü SUPERCELL!!!


Otur böyle tek seferde bitir animeyi, eyle güzel (bak abartıyom yüceltiyom sen beklentini düşük tut he mi yine)... Hatta galiba hafızam yine harika işler başarıyo da yavaştan unutmaya başladım gibi...Bu hafta 2. sezonunu izliyim ben en iyisi. Bu kadar gittim bay.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder