1 Temmuz 2014 Salı

Aynı Yıldızın Altında T_T


Bugün Aynı Yıldızın Altında'ya gittik sonunda :') Gün gelecekmiş Acun kılıklı pisliği de sevecekmişim işte demek ki ey gidi... Bunlar hep "kesin ölecek" tutkumdan. Tabi ben seviyom çocuğu ama Tüyçe film boyu suratına bakmadı şfskdjflskdjf en son bi ilk karşılaşmalarındaki toplantıda salak salak sırıtarak Hazel'ı izleyişinde baktı sonra bıraktı zaten. Allam ne güldük orda. Daha doğrusu ilk part hep güldük zaten, sürekli koltuk titriyodu bizim yine maşalla. Az kaldı bir dram filminden daha "Hani komikli bi film vardı ya" bahsetme yolunda gidiyoduk. (My sister's keepera çok yazık oldu bu konuda)
Şimdi himeen filmin en büyük artısına geliyorum. Kitabı okurken tiskindiğim karşılıklı çok feci anlamsız şiirleşmeleri filmde yoktu tam da istediğim gibi :') Hatırladığım espriler filmde de vardı. Ayrıca Hazel'ın bazı tepkilerinde kendimizi görüp dashdkasdhskjhf olabildik.
Eksi mi artı mı karar veremediğim yönü (valla spoilerdan sakınmıycam, okumadıysanız diyim) kitapta Gus'ın hasta oldugu kısımlarda ağlamaktan öldümdü. Bunu filme koyarlarsa ne yapacooom diye düşünmüştüm hatta. Sadece arabayla çıktığı sahne vardı ama. Yani ne kaa acı çektiğini göremedik filmde. Cenaze konuşması sahnesi de bir kitaptaki değildi litfen. Ay zaten hiç bi şey kitaptaki olamaz hiç bi filmde, benim de dediğim laf. Ama Ansel ağlayamıyo ha onu diyim. İzlerken bi flksjdhfksjdfh olasım gelmedi değil. Kendimi zapdettip dramın tadını çıkar bebeyim dedim.

İstediğim bazı replikler yoktu o üzdü. Uçakta Hazel sadece arkadaşız diyince Gus'ın ben değilim demesi (tam böyle değilse de böyle bi muabbet) çoh gerzekçeydi şflsjdfskdfhsdf.  Böyle esprikler falan güzeldi. Ağlarkene güldürdü hınzır. Fekat yanımda esneyip duran biri varken ve de peçete stoğum tükeniyorken istediğim kadar ağlayamadım :''( En büyük mutsuzluğum da bu. Hatta sonlara doğru peçetesizliği takmayıp kendimi salacakken, kenardan film bitimiyle koltukları temizlicek olan adamın keli parladı, onun gerilimiyle de ağlayamadım. Çok zordu arkaaşlar çok flksdfjsdfsdf Her şeye rağmen aklımın bi köşesinide kitaba da göz atarak kenarda şöyle olabildim:


Şöyle ev bi boşa çıksın laptopı tiviye bağlıcam koca koca izlicem bol bol hüngürdeyerek. Çanakkale'ye dönünce de kitabı bi daha okuycam, keşke getireydim yanımda, sevdiğim kısımları nasıl tekrar okuyasım var T_T

3 yorum :