8 Haziran 2014 Pazar

Yıllar sonra bir eve çıkma macerası daha


Ve beklenen gün geldi, evimizi tuttuk ::::::::::) Aslında sözde tuttuk henüz evrak işine girmedik, ptesi hallolcak umarım.

Öğlen 1 gibi çıktık Gikçeyle kahvaltımızı yapıp Refü ve Nuri'yi bekliyceğimiz yere gittik. Çanakkale'nin en manyak manzaralı çay bahçesinde güneşte kavrulmak üzere beklemeye başladık, çünkü yavrucaklarımız yanlış otobüse binmişlerdi fşsdkfjsdjf Orda bekle takıl derken saat 3te anca başladık ev aramaya. Refüyle be direk emlakçıdan yana olsak da (çünkü refü 8 yıl emlakçıda çalıştı, benim de önceden eve çıkma deneyimim var. Emlakçı olmadan olmasının düşük ihtimal oldugunu biliyoz), nuriyle gikçenin içi rahat etsin diye sokaklarda dolanıp not alarak yürüdük bi kaç saat. Not aldığımız şeylerde yine emlakçı numaralarıydı ama fskdljfsodfj Yoh çünkü sahibinden ev. Hayır bi de saatler olmuş dolanıyoz ev yok ortalıkta, hala  balkon beyenmiyoz. Ev görüyoruz "yha balkonu ama :S.s:S" olup bakmıyoz bile flkjsdflksjdf konteslere bakar mısın şurda 1 hafta sonra kapı dışarı olcaz umrumuzda deel. Sonra okulda çay molası verdik, emlakçı aramaya çıktık. Tam bizim her zaman yemek yemeye gittiğimi ev yemekleri tükkanının önünden geçerken kadın anamız seslendi nereye böyle diye. Dedik işte ev arıyoz diye. Hemen napsak netsek diye tanıdık emlakçıları varmış oraya yönlendirdi. Çat soluğu orda aldık tabi. Adamın elinde de tam 1 tane 3+1 varmış hatta bi tek o varmış hep bitmiş çünkü, o ev de yeni gelmiş zaten.

Hemen arabaya bindik gittik. Giderken aha uzaklaşıyoz okuldan ahaaaa diye iç sesimizle bi üzüldük. Kira da 500dü, eski bi ev bekliyoduk. Ama inince bi baktık gayet sitede bahçeli falan hoş bi ev. Ama evdekiler çeşitli iletişim problemlerinden dolayı evde yokmuş. Dedik bekleriz biz. 1 saat kadar bekledik. Hem de yağmur altında fosıdjfsodıfjsdf Apartmanın bahçesinde otururken çoktan ısınmaya başlamıştık bile. Dedim ki bi de tutcağımız evde olmasını istemediğimiz her şey evde varmış ama yine de tutuyomuşuz diye. Sonra apartman yöneticisi bey amca geldi, baya hoşbeş ettik onla, bi ona çok alıştık, bahçeye çok alıştık, müstakbel yan komşumuz Avatar bey amca (Ahmet'miş ama Refü avatar anladı kaldı öyle flksdjflsdjf) ve eşi pek bi suratsız yaşlılar geldi ama, Avatar bey amcanın dede sesine vuruldum ben. Balkon hayallerimize başladık sonra. Öyle öyle en son geldi evde oturanlar.

Girdik bize kayve neyn ikram etti kadın. Ben köpüklü türk kahvesi sanıp bir yudum almamla o süt tadını alınca şok geçirdim zaten! Çaktırmadan gökçeye verdim sonra o içti benimkini de flskdjflksdjf Odalar geniş geniş, mutfak az küçük ama olmaz diceğimiz kadar deel. Banyo böyle garip bi şey yarım küvet gibi, hiç de istemediğimiz şey ama odalar güzel olunca razı geldik. Bi de 150 aydat. 650yi böl 4e bebek gibi para lan! Sıva çatlakları falan var ama eve girmeden hallederiz dedik. Odaları da paylaştık ayaküstü hatta flksdjfosıdjf

Evdeki eşyaları da satıyomuş adam toptan, ama hani 2 koltuk bi buzdolabı alırız en fazla o evden diyoduk, bokum gibi eşyalarına 2.500 dedi lan adam. Bi de ben bırakcam mecbur alcanız ayağı yaptı. Sen kimsin ki sidikli. Ev sahibinin eşyaları değil bi şey değil. Ordan çıkınca aradık hemen emlakçıyı, yok almayın o kadar paraya zaten eşya mı alnır hallederiz biz dedi. Neyse muattap olmıcaz bi daha o adamla en azından. Lan bi de ağustos ortası çıkıyolarmış, biz de haziran temmuz kira ödemek zorunda kalırız diye korküyüdük çok tatlı oldu.

Yalnız tek bir eve girdik ve tuttuk flksjfsdfjsıodjf  önceki evimi de 1 günde tuttumdu haa.. Bi de yani uzak olmasın küvet olsun giriş kat olmasın ocak tüplü olmasın diye sıraladığımız her şeyin tam tersi olan bi evi tutuyoz fksljdfsdjf sırf bahçesine balkonuna. Evin içini güzelleştirdikten sonra biz, geri kalanın bi öncemi yok bence (1 yıl dayanamadılar flksjdfoısjdf töbe töbe sus)
Allam yine eve çıkıyom yiiiiaa neğadar heycanlı. Ptesi ters gitmez işler umarım da halledebilürük.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder