6 Haziran 2014 Cuma

Dönmek istiyom evimi istiyom hemen istiyom yaa

Ankara'ya gittim geldim, finallerim başladııığ. Çanakkale'de ders çalışılmıyomuş efenim. Bunu bilir bunu söylerim. Ankara'da annem odamın balkonunu bi güzel yapmış, çıktım orda çalıştım bol ağaçlı manzaramızda. Son 3 ünite ve kelimelerimi burda çalışırım diye bıraktım. Yetişmedi ya lan fsıdjfosıdfjsdf

İşte sabah hayatımda ilk defa görüyormuşçasına baktığım kelimeleri ezberledim ve çıktı lan. Bakmasam gidermişim bugünkü bunpou (dilbilgisi) sınavında. Neğadar basit yia diye diye yaptım, son sayfa kazıkladı biraz hatalarım ordan çıkar diye beklerken, kolay dediğim kısımlarda çakmışım sanırım lfksjdfosıdjfsdf Ama kalmam heralde.

Hee bizim kalma durumu da şöyle...  Şimdiye kadar her dersten olduğumuz quizler vizeler ve kanaatlerin toplamı 60ı geçerse (her bir ders için) final sınavına girmeye hak kazanıyosun. Ben şimdi o hakkı kazandım ve final sınavlarına giriyorum. Ama 4 dersin 4 final sınavının birinden bile 60 altı alırsam hazırlık tekrarı yapıyorum :))))) Ne tatlı değil mi... Şimdiye kadar aldığım tüm notlar boşunaymış gibi bi şey. Her dersimin ortalamasının 90 üzeri olması benim bi bokuma yaramıyo yani bu aşamada. O yüzden baya gerilim halindeyiz.

Bi de bizim bir kaiwa (konuşma) sınavımız  var düşman başına...Final sınavında sakubun (kompozisyon) istediler bizden. Bi kaç konu verdiler biri hakkında yazcan. Ben Japonya hakkında olanı yazmak istiyom ama ne yazcaamı bilmiyom allam ölcem korkudan ya!! Anime mi yazsam müzik mi kitap mı... Hadi karar verdim ne yazacaaamm?? Ha anime izliyom çok güzel hmm nefis falan mı dicem. 1dakika içinde anlatabilceğimiz bi şey olcak bi de. Bugün şey düşündüm, acaba animelerde gördüğümüz bazı olayların aslında öyle olmadığıyla ilgili bi şey mi yazsam falan diye. Mesela çatıda bento yeme işi aslında yalanmış gibi şu an başka gelmedi aklıma fsdjfsodıfj ya da Japonya işine nasıl bulaştıgımı nasıl okul bıraktığımı falan mı anlatsam... Ya da aslında Japonları nasıl düşünüyodum şimdi nasıl düşünüyorum gibi bi şey mi...Allam bilmiyom!!!!!! Hadi bunu yazdım bi da 2-3 dakika soru sorcaklar (o 2-3 dakika aylar yıllar sürmüş gibi geliyo ANLAYAMAZSINIZ) o sorulardan da korkuyom, saçma sapan sorular gelmicek şekilde yazmam lazım foısdjfsoıdfj Bu 2 günümü ona harcıcam. Ve bu sınava herkes tek tek alınıyo herkesin 5er dakikası var, saatlerimiz belli falan. 2 günde yapılıyo bi de 2 gruba bölünüp. Bizimkilerin sınavı ilk gün, ama benim sınavım ikinci gün. Ve hatta koca 90 kişilik hazırlıkta en son ben giriyom :))))))))) EN SON BAK!!! Her zaman korkuyom en son girmeye çünkü hocalar da yorulmuş oluyo ve güleryüzleri soluyo :)))))))))) Allam atın beni sabun yapın bu korkuyla yaşayamıcam.

Ha bitti mi dertlerimiz bitmedi. Ev tutcaz daha. Daha bak hala tutmadık! Ev bile bakmadık. Benim annemin bi arkaaşı vardı ona güvendik ben bakıyom raat olun dedi dedi. Şimdi adamdan ses çıkmıyo. Biz de haftalardır ev bulamıcaz yaa diye geriliyoz. Bugün yine bahçede oturmuş geriliyoduk. Ama sadece geriliyoz ve üzülüyoz ev baktığımız yok fsdfjsodıjfod bi yerlere oturup, bi şeyler yerken üzülüyoz sürekli. Dedik madem yarın bakalım artık çıkıp sokaklara. İşalla yine oturup üzülmeyiz. Acıkınca gözümüz görmüyo çünkü. Öf işte beele çok sıkıntılı bir dönemden geçiyom. Gidem biraz daha üzülem, görüşürük.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder