25 Mayıs 2014 Pazar

Son deprem taşıyıcıyım resmen

Allam sırf haftasonu evden çıkmamak için cuma gününden gezceeni gezen insanlara bu deprem yapılır mı!?! Bütün gün sokaklarda sürttük ya!

Dün gece bi şeytan dürtmesiyle simcity oynamaya başladım te sabah 6 bıçıklara kadar. Sonra yattım. Gökçe'de evde değildi. Öğlen depremin ilk hafif sallamasıyla anında göz açtım. Yataktan çıkmayıp kendimi yatıştırdım tamam bitcek şimdi diye. Bilyonus ki hayatta en büyük fobim 1.deprem 2.tsunamidir. Ne tatlı ki raflardaki kitaplar şişeler yere düşmeye başlayınca bi fırladım ama napcamı bilmiyom. Sadece etrafımda dönüyorum çılgın gibin. Gökçe'ye bakıyom o sıra acaba yatakta da ben mi görmüyorum diye... Odadan çıkabilip ara girişe attım kendimi. Bizim açık mutfak camından karşı apartmana bakıyom "yıkılcak heralde dayanmaz daha fazla" diye düşünerek. Çünkü ben bunları yaparken hala deli gibi sallanıyodu ayakta durulmıcak şekilde. Meğersem mutfak masasının altında da yan odadaki kız varmış görmemişim bile. Bana bağırdı hemen koş gir bi şeyin altına diye. Evin içindeki seslerden kızı duyamadım bile lan nasıl iş!!!
Sonra odaya döndüm bizim masanın altında girdim. Deprem hala devam ediyo son hız bu arada. O an aklıma yarı yıl tatilinde gördüğüm rüya geldi. Deprem oluyo bizim apart göçüyo, ben göçükten çıkıyorum Gökçe'yi arıyorum. Düşündüm acaba o göçükten nasıl çıktımdı diye yine öyle çıkarım diye flsdkjfsldkfj akla bak lan.
Yalnız ben harbi dinsizmişim, bi kere olsun allahtır pismillahtır demedim lfskdjfsdfjsdfj Götüm sıkışınca hiç aklıma gelmiyomuş meğersem... Neyse işte sonra bitti yan odadaki kız beni aldı ve dışarı attık kendimizi.

Allam hayatımda böyle korku yaşamadım lan. O zeminin altından gitmesi hissi ne iğrenç meeeh!!! Tiksiniyom yaaa!!! Sonra işte mahallede oturuyoz herkesçe. Karşı apartmandan bi amca da "70 yıl önce daha büyük bi deprem olduydu burda, herkes öldüydü." dedi kfjsdfosıdjf saol amca ağzın bal oh muck...Gikçe gelince yukarı çıktık hemen alcaamızı alıp kendimizi attık dışarı. Yalnız çantama ilk attığım şey Tuğçe'nin yaptığı Tardis kumbarasıydı fsdjfsodıfjsf Sonra da laptopım. Çok lazım şeyleri unutmuşum fekat açık etmek istemiyom fsdıfjsdfj

Sonra telefonlar iptal zaten. En son anneme ulaşınca bi part ağladım anlatırken, sonra babama anlatırken ağladım, sonra refikaya anlatırken ağlayayazdım, sonra çay bahçesine gittik oturduk, orda arkadaşlar gelince konuşurken de ağladım lfsdjfsfdfsdkfj Bol bol ağladım bugün oh çok şükür. Bizim Yu Sensei (yeni yeni şifreler) de çok korktuğunu yazmış fba. Ona söylemiş refika burcu da çok korkmuş çay bahçesindeler isterseniz gidin yanlarına diye. Kıyamam kalkmış gelmiş. Hemen "Burcu-san daijoubu desu ka?" (iyi misin?) diyo bana flskdjfsodıfj Öyle hoş beş ederek 5 saat kadar aynı yere mıhlandık. Senseiye deprem olmasına rağmen finaller yine de var mı dedim ama adam Japon biç piliz, kime ne soruyom. Bu 5 saat boyunca benim titremem geçmedi tabi, sallanmaya devam ediyodum hala ha! Ama bi cesaret gikçeyle kalktık tekrar aparta geldik. 5 dkda banyo yapıp giyindik resmen fsdjfskdfjsf

Bi de annem aradı "Baban duş alıp geliyomuş." dedi fsldjfslkdfjsldkjf allam adamı ikna edemedim. Ben bu satırları yazarken o 1 saate falan burda olcak ha... Kalktı Ankara'dan gelyür, apartta kalmayın arabada yatarsınız dedi. Sonra bütüüüün gün 12den 11e kadar dışarda dolandık ama baktık daha yolu var geldik yine aparta. Uykumda var ha, ben bu uykuyla yatar uyurum yine odamda ama işte dedik madem geliyo boşa gitmesin diye. Resmen uyumak için dışarı çıkcaz, evde takılıyoz şu an ama. Neyse son olarak depremden tiskiniyom. Bay.

2 yorum :