7 Mayıs 2014 Çarşamba

Pupa | Yorozuya Family Blog Tur

Anime adı: Pupa
Bölüm Sayısı: 12
Gösterim Tarihi: 10 Ocak 2014- 28 Mart 2014
Tür: Fantastik, Korku, Shounen, Psikolojik
Yazar: Sayaka Mogi

" "Ölüm" ve "hayatın" kardeşleri Utsutsu ve yume Hasagawa'nın birden bire kendilerini yapayalnız bulmalarının hikayesi. Bir gün, Yume gizemli kırmızı bir kelebek görür ve vücudu bir metamorfoz geçirerek, insanları yiyen bir canavara dönüşür. Utsusu, küçük kız kardeşini normale döndürmenin yollarını aramaya başlar."

Anime hakkında hiç bi fikri olmayanlar için söyleyeyim, öyle konusunda yazdığı gibi ilginç bi anime değil. Abi-kardeş normale dönmenin yollarını falan da aramıyolar. Koy göte rahvan diyip yaşıyolar.

Konusunu görünce nasıl da merak etmiştim ama her bölümün 2-3dk kadar olması, ayrıca etrafta konuşulanlara bakılırsa mangasından apayrı dünyalarda gezmesi sebebiyle baya boka sarmış. Alan memnun satan memnun, kız abisini yiyo, abisi ye çucuğum ye modunda... Kızın ilk iğrenç yaratığa dönüştüğü sahnede abinin "yine de o benim biricik kardeşim" demesi sebebiyle kapatıp gidebilirdik zaten. Yav bi dön de bak! Neye diyon allaşgına yaa!! Bi bölüm kızın abisini yerkene "oniichan" diyip durmasıyla geçti zaten. Afakanlar afakanlar. Bi sadede gelinemedi anlayacağınız.

Kötü bi kadın karakter çıktı sonra, kızla oğlanın yumurta-sperm birleşimini yapıp kendi karnına koymuş yeni bi yaratık mı yapcakmış ne. İşte bilmiyoz napcakmış, çünkü o sahneyi gösterdiler bi daha da bahsi geçmedi. Sonra bi bakıyon bitmiş anime. Tam böyle aha dur konuya girecekler galiba diyosun ama yok yani...Son bölümü izlerken Turkanime'de yorumlara baktım. Birisi "Ne diyem..Mahmut mu diyem." yazmış. Buna hem yıllarca gülücem hem de üstüne söylenecek başka söz yok diycem. Bu kadar duygularıma tercüman olunamazdı.

Madem yamyamlı korkunçlu anime yapıyosun o ekranın yarısını kaplayan sansürler nedir be gülüm!? Zaten kaç yaş grubuna hitap ediyor olabilirsin ki?  Tesadüfen sansürsüz versiyonlarının gösterildiği bi yazıya rastladım, onu da paylaşayım merakımız gitsin bari fsdşfkjsdfkjsdf Buyrunuz.  Öyle matah bi olay da yokmuş yani, gereksiz merak unsuru.

Hani şimdiye kadar turunu yapıp sevmediğimiz animelerde yine derdim seveni çıkar bi bakın da, bunun seveni çıkmaz yani sanmıyom flsdkjfskfjd Yine sırf meraka yenik düşüp bakılır, başka türlü olmaz. Manga okuyabilen biri olsam okurdum ama mangasını. Daha da diyecek bi şeyim yok bu kadarı bile fazla.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder