10 Nisan 2014 Perşembe

Girdili cıktılı vize haftası

Çoook çok yoğun bir haftanın sonuna geldik. Yeminle hayatımda yaşadığım en "işim başımdan aşkın" zamanlardı. Hatta günleri karıştırdım arada. Bi kaç saat uyyım diye yattığımda bi kere bi uyandım arkadaşa mesaj atıyom olm hangi gündeyiz gün mü atladık diye öyle gerilmişim okula gitmedim 2 gündür uyyom diye flsdkfjsldfkj

 Vize haftasının hemen öncesinde 3günde 8 afiş bitirdim, Japonya Günleri ve kulüpler için. Ardından kanji ezberlemek yerine oturdum 6 saat Japonya Günleri tanıtım videosu için animasyon yapmaya başladım. 6 saatin sonunda hazırladığım şeyi beğenmedim, hocaya söyledim 2 gün içinde yeni bi şey yapıp bitircem diye. Ben çizdim senaryo yaptım Tuğçe'ye yolladım o animasyon haline getirdi. Uçağa atlayıp gelse daha kolay olurdu yeminle flskdjfslkdf. 4 yıldır okulda hiç bi işte ortak çalışma yapmadık buna şaşırıyom ben asıl lfksjdflskdjf Neyse 2 gün sonunda videoyu bitirdik.

Sonra ben kanji çalışmaya başladım. Derslere çok güzel gittiğim için, hayatımda hiç görmediğim 60 kanji falan vardı çalışmam gereken. Ki toplamda 240 kanjiden sorumluyduk sınavda. Allam çalışırken resmen sıyırdık! Hiç böyle sıyırdığımı bilmem. Çığlık atıyoruz rahatlamak için, mezdeke açıp oynuyoruz, birbirimize bi şeyler fırlatıyoruz Gökçe'yle böyle kavga dövüş çalıştık. Sonracııma kanji sınavı çok güzel girdi. Nasıl mı? Sınavda hoca şehirleri kanjiyle yazmış bizden hiraganasını istiyodu. Bi tanesini harika sallamam dışında diğerlerini yazdım. Asıl giren kısmı, bunları Japonya haritasında göstermemiz gerekiyo olmasıydı. Ben ki Türkiye'de bile kim nerde bilmiyom, Ankara'yı yakın bi zamana kadar tam ortada olduğunu sanıyomdu, her gün "aa öyle şehir mi var lan?" dediğim anlar oluyo tutup Japonya'yı mı soruyon? Bi Hokkaidou'yu biliyom, en soğuk yer diye gitmek istediğimden zaten en üstteki o işte fsjdflskdfj bi de Tokyo'yu biliyom. Kyoto'yu bile bilmiyom ki Aomori-ken'i bilcem olm. Hepsi yanlışmış zaten lfksdjlskdjf Çok burda olurmuş gibi diye diye işaretledim ben...

Ertesi gün bunpou (dilbilgisi) sınavı vardı. Çalışmamak için haftalardır el sürmediğimiz bulaşıkları yıkadık lfksdjlskdfsdf Sonra yine çığlıklar eşliğinde çalıştık. O kadar anlamıyomdu ki, o kadar çok kural var ki. Hayır, sınavda yapmalık anlıyorum, ama bunun daha kaiwası (konuşma sınavı) var. Konuşurken lan burası muishi doushi miydi, şimdi bu fiil jidoushimiydi diye düşünürken cümleyi kuramıyom diye çok korkuyodum. Bunpouda da bi soruyu çok gerzekce anlamam dışında fena geçmedi.

Sonra bir koudoku sınavı olmuşuz ki. Okuduğumuzu anlayalım sınavımız oluyor bu. 3 parça vardı. İlk parçayı okudum ve ne hakkında oldugunu bile o kadar anlamadım ki. Hiç birimiz anlamamışız. Bi yer varmış (o kelimeyi bilmiyoz ondan neresi bilemicez klfsjdflksdjf) içinde resimler heykeller varmış. Heralde müzemsi bi yerdir dedim. Ordan anlamadığım kelimeler bllalblalblaaa bi bakıyon bi adamın sağ eli sol eli bi şeyler yazmış. Resmen sorduğu sorularda hangi kanjiler varsa, parçanın içinden onları bulup copy paste yaptım. Sonra saldım gitti zaten bari sıkıyım sallıyım en azında 1-2 puan ala ala 50-60 alırım diye. Titanikle ilgili bi parça vardı. Titanik'in battığını parçadaki son cümlede anladım flskdjflsdkfjsdkjf batmasından bahsediyomuşuz meğersem benden yapımından vs sanıyom. Sonra bi soru sormuş, sizce neden ilk kadınlar ve çocuklar kurtarıldı diye. YAV NE BİLEM!!!! Türkçe düşündüm mü ki ben onu Japonca yazcam. Aklıma gelen ilk cinsiyetçi yorumu yazıp "ÇÜNKÜ ERKEKLER KADINLAR VE ÇOCUKLARDAN DAHA GÜÇLÜ TAAM MI ;)" yazdım. Bi soruda "saigo no toki"nin anlamını soruyodu. Son anları demek. Ölmeden önce dua ediyo falan diceeme öldükten sonra dua ediyo didim lfskdjfslfkjsdkfj Bi de bakıp anam ne güzel cümle kurdum haa didim yaa... Bi yerde gemiye binenlerle ölenlerin oranını soruyodu :)))))))))))))))) diye baktım zaten kağıda. Oturdum 2112 gibi bi sayıyı 705 gibi bi sayıya oranlamaya çalışıyom. bölmeler bi şeyler doldu sayfa. 3'e kadar buldum, şıklarda 32 ve 37 vardı. Devam edemicem dedim 37 diye sıktım 32ymiş flksdjfskjfskjdf yav nalaka allasen bu koudoku sınavıyla!!!!

Ve geldik korkulu rüyam kaiwaya...Kendimi bayaa bi sakinleştirdim, ki kaiwa sınavını yapan önceden de dışarı kahve içmeye gittiğimiz hocamız olduğundan bebek gibi olduk. Hep onun girmesini istiyoduk zaten. Çekindiğimiz hocalar yoktu hiç :') Her bi hocamı ayrı ayrı seviyorum ama üniversite bazında bakınca çekinme olayı daha ağır basıyo. Girdim oturdum, konnichiwalar bi şeyler. Saçlarımın renginden konuştuk, bi tane hocamızın tivide poroğrama çıkmasından konuştuk lfksjdflksjdf sonra bi kaç soru  sordu. Ben Japonya'ya fındık ihraç edebiliyo olabilirik (evet Japonya'ya ne ihraç ediyo Türkiye diye soru sordu) derken fındık için "Nattsu" dedim. Yanlış telaffuz ya da yanlış kelime sonucu anlamadı hoca nattsu? didi. Fındık dedim flsdkjfsdşlfksf Sonra bi diyalog yaptık ve bitiverdi pırt diye... Şimdiye kadarki kaiwalarda stresten bayılasıya bi halde girmiştim, yüksek notlar almıştım. Ama bu sınavda o kadar rahattım ki düşük bi not alsam da bu rahatlığa değişemem yani. Hep aynı kadro girsin, hep hoşbeş edelim, resmen bi daha kaiwalanasım var :')

İyi kötü hepsi bitti ya oh diyorum. 2 ay rahatız, sonra gelsin 1.sınıfa geçebilme finalimiz. Yarın da karşıya geçip kavaltılar bi şeyler. Oh 3 gün tatilim var. Animeler, kitaplar takılıcam yatağımdan çıkmıcam lan. Özledim işssiz bomboş olmayı. Şuraya da geçen hafta açıp, çoktan dökülmüş olan sakuralı fotomuzu koyyim ve gidiyim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder