6 Mart 2014 Perşembe

Tabiy ki yine Japonlardan bahsediyom ttlm

Kitap okurken (Aynı Yıldızın Altında'yı aldım sonunda evet, her satırda aşık olarak okuyom :') ) Gikçe okula gelen Japonlardan bahsediyodu. Aynen şöyle:
G-Aaa bak bu çocuk çok güzelmiş.
B- Hıı...(kitap okuyo)
G- Boyu da uzunmuymuş neymiş.
B- Hıı... (kitap)
G- Ay çok tatlı lan!
B- Hıı... (kitap)
G- Gözünün altında ben var.
B- YOLLA YOLLA  HANİ!!?

İşte ne kadar basit insanlar olduğumuzun güzel bir örneği daha. Ve evet cumartesi 10 adet Ehime Üniversitesi Japonu ağırlıcaz okulumuzda. Biz evsiz çulsuz oldugumuzdan,ezelden beri Çanakkale'de olan arkaaşımız kaptı bi tanesini homestaylik. Bi kaç senpai de uğraşmak istemiyodu (görüyon milleti, adamlar Japondan bıkmış), siz gezdirin tozdurun, sadece yatmaya gelsinler bize dedi. Cumartesiden itibaren çılgın bir 2 haftamız olacak yani. Hem de şu yarım dönemde Japon görünce heycandan kusasımın gelmesini yavaş yavaş (bknz. yavaş yavaş..Hala yeterli değil) aşmaya başladığımdan iyi bi Japonca pratik fırsatı olcak.
Ay hem deee okulda afiş asmışlar fantastik bilim kurgu klubu mu ney ilk toplantısı varmış cumartesi. Fantastik edebiyat, bilimkurgu edebiyatı ve anime/manga alt başlıklarında oldugundan mıtlaka gitmek istiyorum. İlk defa bi kulube katılıcam (yani en azından Japonca bölümü dışında) gidersem, ço heycanlı. Çünkü haftada 3 tane toplantısı, 1 büyük 2 küçük kuizi olan ben değilim, kaşınıyom resmen. Neyse kitabıma dönüyom.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder