18 Mart 2014 Salı

Hiç bitmeyesi günler :'/

Alllaaaaah diyerek başlamak istiyom. Allam bu ne yoğun hafta laaan! Japonya günlerinin davetiyesiydi, posteriydi, her hafta 3er quizdi, Japonlara annelik yapmaktı derken ölüm çıkıcak en son. Hem çok yoğun hem çok eğlenceli. Ama bi hafta boyunca 3er saatlik uykuyla durunca, bi gün bi uyuyakaldım akşam 4 buçukta uyandım, ders falan gitti tabi :')

Kana'cığımız pek bi alıştı bize. Hatta espriler falan yapıyo böyle allam ısırıcam kızı o kadar tatlı ki. Neler yaptık ettik hatırlamıyom ama.. Keşke günü gününe yazsaymışım he.. Bol bol alışverişe gittik. Tabi onlara deli ucuz..Bissürü şey alıyolar. 4 tane kıyafet aldığı fiyata Japonyada anca 1-2 şey alıyolar çünkü lanet olsun ki. Diyoruz biz oraya gidince aç kaldık yani. Sonracığıma bunlar Mizuki'yle bize bi Japon yemekleri yaptılar ölüyoduk galiba lan! Yemekleri hazırlamaları 2 saatten fazla sürdü ama masada 5 dk bile durmadı onlar. Türkleri ne biçim tanıtıyoz lkfsdjlskdfj 


Böyle ilginç bi şey yedim bu arada. Bunu erik kurusu olarak söylediler, ama bildiğin suyu süzülmüş erik turşusuydu. Çok ilginç bi şeydi lan. Turşu diyince bizde bizim turşudan verdik. Kavanozdan salatalık turşularını verdik, yediler birden "karai" (acı) diye bağırdılar, bi baktık, kavanozun alt tarafı biber turşusu dolu fklsdjlsjdfsldkfjsdlkfj orda senpainin ayağa fırlayıp "miizzzuuuuu" (su) diye bi çığrışı vardı ki unutamıcam fjlsdjsdfhsdfh Sonracııma bol bol lise hayatı hakkında liseler sordum. Festivaller, kulupler vs. Hayatımın yalan olduğunu da anladım ayrıca. Hani o animelerde gördüğümüz bentosunu alıp çatı katında yeme olayı vardı ya...Yalanmış olm o lan... Yokmuş eele bi şey. Yasakmış zaten çatıya çıkmak. Sınıfta yiyolarmış efendice. Usooooo (yalan) diye bağırdım duyunca ya. Olmaz olsun öyle şey!!
Hep beraber Sherlockçuluk falan oynadık, ço tatlıydı şapşallar yaa... Kana hoşuna giden hareketleri taklit ediyo arada flksjdfksjdfdf Son çöp toplayıcı olduğumdan Japonyadan gelen aburcubuların çöplerini de bana veriyo saolsun...
Dün uçak gösterisini izledi, yarın da fener alayına katılcaz, havaifişek gösterisini izlicez. 

Bugün de karşı tarafa geçtik Kana ve değişim öğrencisi olarak gelen bi Japon arkaaşla. O yavaştan başlamış zaten Türkçe öğrenmeyi. Arada bir "allaa allaa" diyo lan flskdjsdlkfjsldf Bugün "yov hee hee" demeyi öğrettik ikisine, bi güzel de diyolar ki :') Bazen biz türkçe düşünüp Japoncaya yeni kelimeler katıyoruz, sonra o kelimeyi kullanarak devam ediyoruz, anlaşıyoz çok şükür...Hangi Japonlarla evlenmek istediğimin listesini çıkardım bugün Kana'ya. Tori Matsuzaka'yla olan düğünüme o da gelcekmiş fklsdjfksjdf.
Ya işte hiç adam gibi vakit yok yiaa, yazık çucuklar te 5te çıkıyo. Sabah9 akşam 5 memur gibi çalışıyolar. Vakit kalsa da çok yorgun oluyolar, kıyamıyoruz. Resmen anne-babayız he...  Ah nasıl gitcekler şurda 5 gün kaldı, nasıl bırakcaz yavrumuzu :'( Sürekli Ehime'ye gelin diyo zaten, zart diyince gidebiliyomuşuz gibi... Of neyse toparlayamıciim başka gelmedi aklıma neler neler var. Daha ben afiş hazırlıcam ANLAYAMAZSINIZ. Bay.

1 yorum :