25 Nisan 2013 Perşembe

Kitap alışverişleri / takas #5


Eveet gelelim bu ayki kitap alışverişlerime..Aslında uzun bi süre kitap almıycaktım, zaten 30 küsürü okunmayı bekliyo diye ama almak zorunda kaldım kasdjlskdjad okuyunca siz de hak vericeksiniz bence!

Bu güzel 6lıyı, kredi kartım internet alışverişine açık mı acaba diye denemek için aldım tamam mı!! 1 tane de alabilirdim ama sonra kargo parası mı ödiyim? 25tl ve üstüne DnR'da kargo ücretsizdi. Ben de bu ara çok fazla günümüz romanlarından okuduğum için babalardan kitap alıyım dedim. Hemen Franz Kafka ve Tolstoy'u okudum. Dönüşüm için şunu dicem, bitirince "ee yani?" dedim. Çok büyük bi hayat dersi mi kaçırıyom acaba? Yorumlara bakıyorum millet felsefe edebiyat sıçmış, onları okurken bunaldım. Bence Kafka hiç sizin dediklerinizi anlatmaya çalışmadıydı ama... Ay çok möhim bi şey kaçırıyosam bu kitapla ilgili lütfen entel yanınızı bırakıp gelin bana diyin bi ldaksdşalksd İvan İlyiç'in Ölümü'nü okurken de içim ezildi adama :'( İliklerimde hissettim yeminle acısını ama çoluğu çocuğu hissedemedi! Yazık oldu dağ gibi adam... Diğer 3 kitabı daha sonraya saklıyorum. Murakami için de fangörl moda geçiceğim için bilemiyorum ne zaman okurum sonra perişan oluyorum adama hayranlıktan laşskdaşlskd


Hiç hesapta yokken Açlık Oyunları'nı aldım.. Bunun da çok geçerli bi sebebi var tabi! Nasıl ve ne şekilde hatırlamıyorum, dolu dolusuna çekilişe katıldığım için ama, Kitap Oburları'ndan Scalakitapçı'da kullanabilmem için 3 adet %15lik indirim kuponu kazanmışım. Burdan teşekkür ediyorum :3 Kitap Oburları'nın üzerimdeki emeği çok gerçekten şlaskdaşsdlk Söylemeyi unutmuşum ama Duman ve Kemiğin Kızı'nı da Kitap Oburlarından kazanmıştım, buraya iliştiriyim. Neyse, Açlık Oyunları'yla beraber Dorian Gray'in Portresi'ni de almıştım, indirim kuponumla ona para ödememiş oldum, ama hala gelmedi, tedirginim birazcık. Gelmezse mail yollarına düşmeyi planlıyorum şlaksdaşksdj çünkü sitenin kargo takip kısmından hiç bi şey anlamadım. Net değil yani. Kitap gönderildi gösteriliyo kaç gündür ama bi DnR gibi indi bindi ayrıntısı girmemişler.. Bu sabah serinin ilk kitabına başlayıp ilk 2 bölümü okudum. Gözümün önünden filmin sahneleri geçiyo da şu 2 bölümde bile diyebiliyorum ki harikeyn ya kitap!


Japonya severler olarak haftalardır Konya Japon Kültür Merkezi'nin ücretsiz kitap olayıyla çalkalanıyoruz. Eğer hala bilmeyen varsa sitenin kitap talep formu bölümünden JKM Kültür Sanat Yayınları kitaplarını 3,5 tl kargo parasını ödeyerek alabilir. İlk talebimde sorunlar oldu benim, 10gün geçmesine rağmen gelmeyince mail attım, kitapların gönderildiğini, eğer gelmediyse tekrar form doldurabileceğimi söylediler. Ptt'nin derdi nedir burda anlayamadık tabi. Tekrar form gönderdim ve bugün geldi. Kitaplar o kadar güzel ki ağlayabilirim! Kentsel Riskler kitabını işaretlememiştim ama yine de göndermişler, olsundu sağolsunlar... Umarım bu yıl Japon dilini kazanınca bol bol yararlanıcam bu kitaplardan. 

Bu kitaplar da Mikot'la yaptığımız kitap takasının bana düşen kısmı.. Böyle böyle Shakespeare oyunlarını tamamlıcam işalla...Benim gönderdiğim kitaplar için şöyle alıyok sizi :3 
Bu arada 3-4 kişiyle konuştum ama karşılığında takas edilcek olan kitapları istemediğim için henüz bi takas yapamadım :') Kitap takası yazım için buraya  alalım sizi. Hatta okumak istediğim ancak elimde olmayan kitaplar da okumak istediklerim kısmında şurda. Mikot bu arada yazımız hakket benziyomuş hee dlşaksdşaskdasşd ben sana onları heycandan ellerim didreyerek yazmıştım ama normalde de pek bi farkı yok zaten. Mikot'un kitabın arasından çıkan notu da "Meraba"yla başlayıp "gay" diye bitmiş şdlaksdşskdş bunu da belirtmek isterim. Ayrıca sevdiği kitap ayracını yollamış kaarşim...Saolsun varolsun :'3

İşte beeylee bunlar da bu ay elime geçen kitaplardı.. İzmir Kitap Fuarı...........Konuşamıyorum... O fuarın fotorğraflarına bakıp bakıp ağlıyorum resmen. Şimdi size Ankara Kitap Fuarı'ndan bi fotoğraf bırakıcam buraya ben çektimdi. Yani bi görün başkentteki kitap fuarını görün rezillik başka bi şey değil. Fotoğrafa yaklaşıp o beyaz kağıtta yazana bi bakın. Fuarın ne olduğunu anlamamış zihniyet doluydu %60. Nys ya bşy demiorm senden de kurtulacam pisliq Ankara..

20 Nisan 2013 Cumartesi

Mim: Kişisel Birşeyler

Şöyle mimler yüzünden yeminle kişiselimin çok az olduğunu anlıyorum. Artık daha da üzerlerine ekleyecek bi şeyim kalmadı, hep aynı cevaplar :') Bu kadar demek ki kapasitem.
Şeyma'dan gelen mimi cevaplıyorum:

1- Eğer düğünün olacak olsaydı, nasıl olurdu?
Olacak olsaydı güzel olurdu bence. Soru çok "keh keh nassa olmayacak" anlamı içinde. Üzüldüm, kırıldım. Bundan bi 4 yıl öncesine gitsek "evlenmem ben yea öyle saçma şey mi olur" insanıydım. Sonra 1-2 yıl önce evlenceğim adamların listesini çıkarıp top list oluşturmuştum kendime (kişilik oturmamış ki). Her birinin düğünü de farklıydı. Hatta bi tanesi vegasta yıldırım nikahıydı ve o sırada ne giyceğimi kararlaştırmak için kız giydirmece oynadıydık :'(. Bu yıl, evleneceğim adamı bulup, çok salak olduğumdan ben az biraz, kaybettiğim içün, bundan beyle 15 kediyle Japonya'da yaşlanmayı düşünüyorum. Düğün müğün YOH!

2-Yolda yürürken sevdiğin idole rastlasaydın vereceğin tepki ne olurdu?
Normal ünlüleri görünce çok heycanlanıp birbirimizi dürtüklüyoz (fox tv dizi bebelerine kadar) ama "sevdiğin" lafı girince işin içine bilemiyorum. Bi de rastlıyorum yani, gidip bizzat görmüyorum. Donup kalırdım ve bişey yapamzdım gibi. Yaşanan olaydan 3 ay sonra ben: 
3-Bir dizi karakteri olsan hangisi olmak isterdin?
Çok zor :') Friends'te Monica olurdum çünkü mutfağı ve terasının önündeki cam çogsel. Himymde herangi biri, çünkü ortam çogsel. House olurdum evi çogsel :') Tbbt'de sheldon ya da Leonard olurdum oyun konsolları çogsel :') Doctor Who'da yanına yoldaş olurdum :') Sherlockda Molly olurdum. Yeter.

4-Sence ben nasıl görünüyorum? 
Görünmüyo olsan ilginç bi soru olurdu mesela, ama şu an için bi şey diyemicem. Görünemediğin zaman gel litfen.

5-Hayatın bir senaryo olsaydı ve senaristi sen olsaydın nasıl bir senaryo yazardın?
Bunu yazmazdım allah belasını versin bı ni yia der yakardım. Bi kere bu kısım net. Şöyle yazardım, kimsenin "aile" olarak yaşamadığı, büyülü fantastikli bi gezegende..Cümleyi bitiremicem ama gerisine gerek yok bence ::::)

6-Hep yaşamayı merak ettiğin, bir gün mutlaka bu duyguyu tatmalıyım dediğin bir olay var mı?
Bir sürü vardır helbet şimdi aklıma getiremiyorum. "Japonya'da yaşama duygusunu" dadmalıyım bence :') 

7-Eğer olanaklarını göz önünde bulundurmadan, hiç bir şeyi düşünmeden istediğin mesleği seçecek olsaydın bu ne olurdu?
Şu anda da olanakları göz önünde bulundurmadığım için gül gibi bölümü bırakıp işsizliğe yelken açtığım için ne desem bilemedim şladskdajsd Tsunami kabusum olmasına rağmen dalgıçlık isterdim, gidiyim neyşınılda diskavride çalışıyım. Nebliyim bol gezmeli görmeli keşfetmeli meslekler ossun.

8-Seni benzettikleri bir ünlü şahıs var mı?
Var tabisi. İlk benzetilmem ben 7-8 yaşlarındayken annemin iş yerindekiler tarafından yapıldı. O zamanlar akşamlarımızın keyfi "Çarkıfelek"in hostes kızı Özlem Yıldız vardı. Ona benzetiyolardı. Bilmiyom nasıl ve ne şekilde ama...
Sonra çocukluk arkadaşım benidövenahmet, 8-9 yaşlarındayken bana "sen şeytan filmindeki kıza benziyon" dediydi. Hala bilmiyom kız kim dur bakcam.

Demek bu ikisinden birine benziyom ahmet, sen niye böyle açık kapılar bırakıyon... Ama kızın normal hali hakketen benim küçüklüğüme benziyo, ahmet döver falan ama öyle şey yapmaz!
Aynı yıllar içerisinde bi gün yaz kampında ortak salonda (bunu deyince hep bi hogwarts) tivi izlerken arkamda oturan teyzeler aay bak bu kız gülşaha benziyo demişti. O sıra, gülşahın, filmin sonunda inşaattan babası-anası tarafından kurtarıldığı film vardı. Bu benzetme ben lisedeyken tekrar gün yüzüne çıktı. Sınıfta 2 oğlan çocuğu bi şeye birden çok gülüp derste hocadan "söyleyin biz de gülelim"i yemişlerdi. Beni gülşaha benzetmişler de, bunu dile getirince bi daha yarıldılardı. Hayvanlar! Komik mi haa komik mi!!!!!
Sonraaağğ, biricik panpitom Tuğçe'nin beni Cher'e benzetmesi... Eli vicdana koymak yok hiç...
 Ama sonradan çok doğru bi benzetme yaptı, "anaaa andırıyom lan evet" dedim. Aha da buldum:
Bak bu kız exorcistteki kızın büyümüş hali gibi haa aslında. Demek ben bu seriye ait bi insanım tamam artık.
Geçenlerde Şizoda bi kıza benzetti ama kim bilmiyom bak güzeldi o tüh neyse dkladajsdds

9-Farklı bir bedende dünyaya tekrar gelecek olsaydın, kimin görünüşünde gelmek isterdin?
Yine kendi görünüşümdemklajsdalsdaskdjkj BIRAH ALLASEN!
Ofkors Kate Winslet! Kadın gibi kadın!

10-Karşına çıksa en çok tiksineceğin şey?
Tiskinme üzerine poroğramlandığımdan bi düşünücem, aza indirgicem bi dk. Dobby demek istiyom ama ölmüşün arkasında da şimdi... Ay bilmiyorum höf çok var lan... Mesela yemekhanede her gün gördüğümüz, vücudundaki kıl oranını yetersiz görüp çok saç ve çok sakal bırakan arkadaşlar...Sürekli yemeğimde sizi arıyom. Böyle solucan, kurt şeylerinden de aşırı tiskiniyorum. Yok buna net bi cevap bulamıcam kafam bulandı aklıma getirdiğim tiksinmelik şeylerden.

11-Hayallerine konuk ettiğin prens nasıl biri?
Bu yıl evlenmeye karar verdiğim çocuk bence. Bir annesiyle alışverişe gidip poşetlerini taşımasına bakar.

12-Bize giyim tarzını anlatır mısın? (merak ediyorum şlkjh)
Rahat ve kokoş olmayan şeyler. Ama salaş da değil. Fosforlu şeyler değil ama bi daha nefret söylemi yapamam bu konuda biliyoz ki mikotun fosforlu atkısı var dşalskdasdalskd

13- Bizimle seni en çok etkileyen film/dizi sahnesini paylaşır mısın?
Bi önceki mimdeki film sahnesini buraya dahil edebiliriz. Ama dizi konusunda sürekli değişir.

Bilmiyorum mimi kime yollıyım? Çok soru-cevap mimi doldu artıkın kimseyi sıkmamak adına isteyen gelsin alsın diyorum.19 Nisan 2013 Cuma

Dizilerin çekilmezleri - Mim

Aslında konu "Dizilerin 'geldi yine tipini sktiğmin'leri" olucaktı, sonra mime dönüştürmeye karar verince daha edepli bi şey yaptım. Terbiyelisi var terbiyesizi var sonuçta.
Şimdi burda, bütün kötü enerjimizi toplayarak seçtiğimiz pisliklere saydırıyoruz. Hem dedim tek seferde içimdekileri dökmüş olurum. Yani diyor ki bolca şiddet ve küfür içerir.

Dr. Chris Taub (House)
House'un geçmek bilmeyen bölümleri bu herif yüzünden hep.. Hatta uzun bi süre izlememiştim kendisi her bölüm en itici tipi ve kişiliğiyle boy gösterirken. Akıbeti noldu hatırlamıyorum, bi daha izlemem lazım onçün. Ama Foreman ve ensesi şunun yanında çok sevimli kalıyodu yeminle. ******SPOILER****** Bi de tutup karısını falan aldatmıyo muydu şu! Şu tipiyle şu!!! Önemli olan iç güzelliği desek bile içi de kokuşmuştu zaten bunun. Hadi güzelim kadınlar buna bakma tenezzülünü gösterdiler tamam, bi de çocuk yaptılar utanmadan ya lan! Nys bşy demiorm :S.s:S ****** BİTTİ****** İticilik puanı 10/10 benümçün.

Martha Jones (Dr. Who)
Suratını görmeye tahammülüm yok! Rose'dan sonra kimseyi çekemedim de zaten buna ayrı bi sinirim var neden bilmiyorum. O mimiklere hareketlere bi tane çakıcan! Bi de kendi kendine Doctor'a aşık olmuştu falan.  Bi göriyim, SEN KİMLE KİM OLUYON YAA diye girişicem. Tekrar tekrar DW izleyişlerimde atladığım kısımsın Martha. Hayatı zindan ettin Martha. Gerçi yeni kızdan da tiskiniyom. Hatta ilk geldiğinde kaç kere izleyemedim de kapattım. En son boyun eğdim napalım katlanıcaz dedim. Nebliyim erkek alsın Doctor yanına lan! Negsel Rory vardı bak, gül gibi geçinip gidiyodunuz. İticilik puanı 10/10 tabi yine. Canım muck.


Kagurazaka (Hana-kimi)
Japon dizi keyfimin içine eden yegane birey, canımın içi bi tanecik Kagurazakam :)))))) Tam "ay çok sevdim bu diziyi" dediğimde ekrana geliverir gül yüzü. Bu fotoğrafta da bir hayalkırıklığını görüyorsunuz. Mükemmel genlerle yaratıp nikahlarını kıydığım, torun sahibesi oluyım diye o kadar çabaladığım harika simlerimin bebekleri, büyüyüp çocuk olduğunda, şuna dönüşmüştü. Ne böyle burun ne böyle ağız ne böyle çene vardı yavrularımda... Lök diye attılar kucağıma şu Kagurazaka'yı. O zamandan beri de tiskintim katbekat arttı. Çıkma artık karşıma Kagurazaka... Arada bi acıdığım için iticilik puanını 8de bırakıyorum.

Bonnie (The Vampire Diaries)
Tvd'de henüz 3. sezon başlarındayım ama
******SPOILER******
büyükannesi öldüğünden beri illlet oluyom Bonnie'ye! ******BİTTİ******
O zamana kadar sorun yoktu, aa iyi bak bu kız sevdim, bozmaz işalla diyodum, bozdu çok kötü bozdu. Böyle bi "ben bu hikayede kilit noktayım, çok önemliyim, kendimi kullandırtmıyoroomm" havasında salak, salak, SALAK. Elena, melek gibi bebek gibi şu sürtüğün yanında. Kaka siğili seni bee! Bi yarattığı görsel ziyana bakın! Her büyü yapışında böyle kanıyo bu pisliq, ağzına dolmuş bi de hep lan iyrenç seni. Yetmezmiş gibi bi de salya sümük ağlıyon hıııyyy! Ölceksen de acı çekmeden öl allasen git köeşede kıvrıl bi yerde geber hiç gözüme gözükme kim bilir ne yamulucan. İticilik 10!

Joseph Fiennes (Oynadığı tüm diziler ve filmler)
Tüm dedim ama, oynadığı 1-2 film ve 3 diziden biliyorum. Yeterli benim için. Çok yeterli. Şunu yakışıklı bulan insanların, Doğuş'a hakszılık ettiklerini düşünüyorum. Sen Voldi'nin kardeşi olmayı haketmiyon pisliq. Zaten Flash Forward'da sen oynamasan belki o diziyi hala izliyoduk, yayından kaldırılmayacağdı ve bin bir soruyla ortada kalmıcaktık! Her sabah yatağının baş ucunda belirip "tipe bak tipe" diyip moralini bozmak istiyorum bu adamın. Hiç bak oyunculuk falan dile getirmiyorum. Tipine illetim bi kere, oyunculuğunu beğenmem söz konusu bile değil. Göz altlarına eroyin encekte ediyomuş gibi geliyo hep. Ay tamam muattap olmıcam :S.s:S. İticilik 7.


İlk aklıma gelenler bınlar. Eğer yazmak isterlerse, Melda, Sevimli Hırsız, Birnamormanındapiknikyapankız, Glikoza ve Mydestiny'ye yolluyorum.

17 Nisan 2013 Çarşamba

Ne dinliyorum #3


Uzuuuuun zamandır yeni anime izlemediğim için kaç haftalardır şu şarkıya geliyorum dönüp dolaşıp. Hala da sıkılmadım, çogsel :'). Fate Stay Night'ı da izlemedim. Ama dur başlıyım ben buna. Bi Amnesia'yı bitiriyim ama öyle başlarım. Evet görüyoruz ki artıkın sınavı olan bir genş olarak 41239123 animeyi aynı anda izlemiyorum.

Birikmiş kitap yazısı

Bu yıl okuduğum en iyi kitaplardan biri ilan ediyorum Duman ve Kemiğin Kızı'nı. Okurken bi heycanlandım böyle bilemeniz. Fantastiği, ekşını, gizemi, romantiği çok yerinde tadında olmuş. Hem konu çogsel, hem yazarın tarzı çogsel. Eve doldurduğum fantastik dex kitaplarını şöyle genişçe bi kol hareketiyle fırlatasım geldi yani. Hep "konu iyi ama yazar becerememiş" demekten bezdimdi.

Kitap karakterleri kafamda nasıl belirdi hemen onu bi gösteriyim :B
Her ne kadar meleeğmiz Akiva  siyah kaş/saç kombiniyle betimlense de ben bunda takılı kaldım. Beyaz saç her şeydir :') Şu simin suratına bakınca melek diyo olm insan zaten. İşte Akiva'ya aşık olurken aslında buna aşık oluyodum dkaljsdajkd. Aferim aferim hiç gerçek insanlara aşık olmayalım he mi  devam edelim animelere, kitap film karakterlerine spr. Karou kızımızı da ben yaptım kitabın ortalarındayken. Kulaklar benim kişisel tercihim :3

Hiç bi kısmında sinir olmadığım nadir karakterlerden oldu Karou. Hem de kendime yakın gördüm, saçının mavi olması ve sanat öğrencisi olması sebebiyle. Tabiki hayatının %95inin fantastik dolu olmasını keşke kendime yakın görseydim ama bizde anca gece tıklayan televizyon, buzdolabı... %2 bile değil :')
Tuttuğu dilekler mesela çok canımı acıttı, AHGGG KEŞKE LAAN didim hep T^T Saçlarının mavi çıkmasını dilemesi mesela, beni 2-3 ayda bir çektiğim çileden nasıl da kurtarırdı. Sivilcelerinin yok olmasını dilemesi çok iyiydi ldaskdşasd bi de eksik kalmış ama "istenmeyen tüyleri" unutmuşun canıms...
Çok sevdiğim bi diğer ayrıntı, hatta ağzımın suyu aktı, "Karou tam bir dil koleksiyoncusuydu ve Brimstone her doğumgününde seve seve yeni bir dil hediye ederdi." OLAYA BAK :') Gerçi ben işin öğrenme kısmını daha çok seviyorum, hazıra konunca çok da huzur bulamam ama bi kaç tane dili böyle çat diye alabilseymişim keşke. Bi diğer güzellik "Geçit düzinelerce şehre açılıyordu..." bu kısımda da ağladım evet.

Ama o nasıl bi sondur! Bi an önce serinin devam etmesi lazım. Razgut'un olayını çok merak ediyorum ben. Sonracığıma Karou'nun kankitosundan da bi ekşın bekliyorum. Ayrıca o kız da hep Paradise Kiss'teki Miwako'ydu gözümde. Platformlar yüzünden heralde. Ay animesini yapsanız ya bu kitabın *___* Akiva'yı da hep 'r'leri söyleyemeyen birinin Akira demeye çalışması gibi düşündüğümden hepten animeydi bu kitap bana.
Yani fantastik severlere şiddetle tavsiye ediyorum genşler.

Bundan önce Tahereh Mafi'nin Bana Dokunma kitabını okudum. Yine cağnım konu heba edilmiş tabi. Klasik Dex kitapları -_- Bu düşüncemi yıkan bi kitaplarını okucam umarım :3
Bi kere kitabın kapağı... Hıyy diyorum kızım sana. Yazaaaar yazaarr huuu ne yapıyon zevksiz cahil seni ya!!! Ne alaka olm bu kapak? Ya fotoğraf düzenleyip kapağa basıyosunuz işin kolayına kaçıp tasarımcıyım diyosunuz ok tmm spr bişey demiyorum ama bari kitapla alakası olsun. Sanki Şeytan Marka Giyer kitabını yazdın. Sade kapağa baksam kenara fırlatırdım, konuyu okuyup oha fantastikmiş dedim aldım. Ziyansınız. Çok sinirliyim bu konuda dur elleme.

İşte güzel konuya rağmen, hiç yararlanmılmamış, ben beklerdim ki o distopik ortam içimi bunaltsın, tutturmuş bi kuşlar uçmay kuşlar uçmaay diye. Hay tamam lan! Sonracıma ekşın denen bi şey yok.
Ayrıca üstü çizili yazılar kullanmışlar bazı yerlerde... Resmen okuyucuyu salak yerine koymak bence bu. Bırak biz çizelim yazının üstünü kafamızda sen ne yapmaya çalışıyon? En fazla italik yazılır hadi bold yap tamam!
Ve kitaptaki aşk da gıdım işlemedi bana. Kas gördü sevdi lan kız. Vööğğ kasları uuğğğ kasları gitti kitap. Bi de tuttu çocuğa "sen benim kuşumsun" dedi KDASPODKASDPLAS,İDLKASDPOASKD dedim ben de. He çok romantik hee. Ay ben bu kitaba 10 üzerinden 5 vermişim bi de dur hemen 3 yapıyım onu! Tiskinmişim resmen.


İlk Harlan Coben kitabımdı. Gayet heycanlıydı. Adamımız Myron Bolitar'a bayıldım ve M. Bolitar serisini okuycam mıtlaka. Özellikle espri anlayışını çok sevdim, iğrenç iğrenç esprilerine güldüm hep. Kitaptaki kötü takımını müslüman eylemciler oluşturuyo. Aha dedim kesin damarlarına basılcak, yoruma düşücekler hemen dedim. Gerçekten de "oooy moslomonloro çok kötö göstörmöşlööörrr :'(" yorumları vardı bol bol. Çünkü bütün müslümanlar melek harika süper bebek poposu gibiler. Hiç bombacı yok onlarda hıı hıı. Hiç en ufak kışkırtmada asalım keselim yapmıyolar. Harikalar yaa ay canlarım :') Geçin olm artık şunları geçin yaa.. Kitapta ne dine bir hakaret var, ne de pislik müslümanlar falan deniyo. Her ırktan her dinden her ülkeden birileri elbet başka başka kitaplarda filmlerde kötü adam rolünü üstlenicek. Siz niye bu kadar bok sürdürmez adamlarsınız? İşte beele bu kadar diceklerim ldkasdşkld kitapla ilgili bile konuşmadım ama ellerim üşüyo bay.

12 Nisan 2013 Cuma

Kitap değişimi!

Mikal'in şu kitap değişimi işinden gaz alıp gittim ben de kitaplığımı bi taradım. Mikalin Shakespeare'lerine karşılık ben de ona 3 kitap yolluyorum. İstediği kitapları yollamadım ama olsun ldıasjdasdasd.

Şu fotoğrafta gördüğünüz kitapları da ben elden çıkarıyorum. Beyoğlu Rapsodisi, Bin Muhteşem Güneş, Küçük Arı, Olasılıksız, Ateşle Oynayan Kız kitapları orjinal değil. En nefret ettiğim şey korsan kitap olduğundan kitaplığımda durmalarını istemiyorum. Bi şekilde elime geçtiler ne yazık ki :') Diğer kitaplar orcinıl ve Beyoğlu Rapsodisi'ndeki şu kusur dışında temizler.

Böyle devasa bir yırtıkla elime geldi kitap, nasıl mındar kullanıyosanız... Arkadan bantladım ben de.

Bi de bilmiyorum ilgilenen olur mu elimde şöyle çizgi romanlar var. Lisedeyken çok çizgi roman okurdum, annemin arkadaşı da bana bunları göndermişti :') Bilmiyorum Marvel'le nasıl bi bağlantı kurdu ama, sayfasını bile açmadım. Çok temizler yani.

Bu kitaplara karşılık olarak istediğim belirli bi kitap yok. Burda okumak istediğim kitapları listeye almışım. Bazıları benim elimde zaten var olan kitaplar ama yine de siz bi bakarsınız..Bu kitaplar dışında takas etmek istediğiniz kitaplarınızı da beklerim. Sadece bi kaç şartım var, kitaplar korsan olmasın ve altı çizili falan okuyosanız, yok öyle de olmasın.

Hadi bi el atalım da yollıyım şu kitapları litfen kdlajsdlkajsd :') 
İster burda yoruma düşün anlaşalım.
İster burcutirt@hotmail.com'a mail atın.
İsterseniz facebooktan konuşalım. 
Ama ben aranınca bulunmuyorum feyste onçün ben sizi eklerim isterseniz. 

Haydi gençler...Haydi çocuklar...

Liebster Blog Award #2

Sevimli Hırsız http://otakuandbookworm.blogspot.com/2013/04/liebster-blog-award-2.html şurda görüldüğü üzre beni seçmiş saolsun :'3 İlk defa böyle bi blog award şeysi yapıyorum. 

Bu resmi her blog kullanmka zorunda imiş ve kendimiz hakkında 11 bilgi verip mimlendiğimiz kişi tarafından yöneltilen 11 soruya cevap verip 11 soru da biz soruyormuşuz.

En zor kısım olan 11 bilgiyle başlıyım elime geldiği gibi yazıcam.

1) 10 yaşından beri (2001) Harry Potter'la yatıp kalkarım.
2) Manyak gibi anime izlemeye 2 yıl kadar önce başladım. (Sebebimsin tüyçe)
3) Türkiye'de hele ki Ankara'da yaşamaktan tiskiniyorum. Vatanseverlik ıvırtılarıyla beni meşgul etmeyin allaseniz.
4) Aşırı bir kış insanıyım. Yaz sevenleri samimi bulmuyorum şdkasjlkasdj "ay yaz gelsin yiaa" diye çırpınırsınız ama sonra "höf bu ne sıcak" dersiniz siz böylesiniz işte. Ama kış seven adam "ohg gönder yolla soğuğu karı" der.
5) Kış insanı olmama karşın, buzdan aşırı  korkarım, 10 yıl önce başıma gelen ve hayatımı etkilemeye devam eden kol kırma olayım yüzünden.
6) Çok önyargılıyım.
7) Arkadaş edinmeyi sevmem.
8) İnsan ilişkilerinde iyi değilim, birileriyle konuşmayı habersizce kesebilirim. Çok düşüncesizim galiba lan ama  uğraşmaya vakit ayırmak istemiyorum. Ama sevmiyorum lan insan sevmiyorum ne yapıyım.
9) Biriktirmeyi, saklamayı, arşiv yapmayı çok severim. Parayı bulunca çok yatırım yapıcam bu alanda. Şimdilik fakirce takılıyorum.
10) Beklemediğim anlarda tanımadığım ya da az tanıdığım insanlar bana bi şey deyince karşılık olarak verdiğim cevaplardan genel olarak 3 yıl kadar "salak nebçim konuşuyon yaa" diye pişman olurum. Ne konuşacağını bilemeyen zavallılardanım :')
11) Parayı çok severim. Kendisini öpüyom burdan anangillere selam :*

Sevimli Hırsız'ın soruları:
1)Hiç anime izledin mi? İzlediysen favori animen?
1 tane yazamıcam, Rose of Versailles, Nana, Vampire Knight, FMA: Brotherhood, Gintama, Danshi Koukousei no Nichijou.

2)Kitapların filmlere uyarlanmasını doğru buluyor musun?
Doğru kişilerce uyarlanırsa, evet. Mesela bir Harry Potter bir Lord of the Rings bir Hobbit... Çünkü kitabı okurken benim kafamda kurduklarımı sonra filmdekiyle karşılaştırmak çok eğlenceli. Buna karşın Hunger Games...Nedir o allaşgına? Kitabını okumadım ama filmi izlerken "kitabın içine etmişsiniz" dedim. Tam tersi durumlar da var, Pride and Prejudice, film kitaptan çok daha iyi bence :')

3)2013 yılında kaç kitap okuyacaksın?
40 olarak belirledim. Bu sınav işleri yüzünden hep...

4)Elinde okunacak kitap olduğu halde yeni çıkan bir kitabı hemen alır mısın?
Hemen almam. Elbet okuycam. Meraktan kudurmuyosam beklerim, indirimler fırsatlar gelsin diye. Mesela JK Rowling'in kitabını almayı reddediyorum, çünkü kışın okumak istiyorum. Aylarca kitabın çevrilmesini bekledim, kışı da beklerim. Ama elimde okunacak kitap varken kitap alırım. Şu an bana bakan 35 kitap var.

5)Anime/Dizi/Film/Drama'lardan sevdiğin bir sahneyi bizimle paylaşır mısın?
Ay bu çok zor ama. Du bi düşünücem. Animelerden hiç seçemedim ha bi koymaya başlarsam blogu kapatmak zorunda kalırım. O yüzden bi film bi dizi yapıcam.
Hayatımın aşkısın Mr. Darcy :') Since 2003 :'''''''') 

My Mad Fat Diary'yi 4 bölüm izledim son 2 bölümü saklıyorum hala :') Kıyamıyorum bitecek diye. İşte o 4 bölümde hayatımın 2. Darcy'si olarak atadığım Finn'in şu sahnesi! Bilirsiniz ne kadar yımrıh, kırık burun, elmacık kemiği çiziği, yara bandı hastasıyım. Ayrıntılı blog yazımı ve gifleri MMFD bitinceye saklıyorum bak aha kayıyorum sandalyeden aha da gittim...

6)En çok güldüğün ve en çok ağladığın kitap neydi?
Ben ne manga okurken ne de kitap okurken gülemiyorum bozuk muyum neyim ya. Ha bak ama bi kaç tane geldi aklıma, Onur Ataoğlu'nun Japon Yapmış kitabını okuyorum ama uzatmalı olarak, hemen bitmesin diye. Adama hastayım! Japonya'ya gidenlerden nefret ederim "haketmiyon sen pislik" derim, özellikle bilirsiniz şu ünlü bloggerımız yımırtasız var... Ama işte bu adam! Yani gitsin ve ordan kitap yazıp dursun! Bu kadar mı bizim gibi anlar Japonya'yı ve anlatmaya çalışır, bayılıyorum!
Son okuduklarımdan aklıma gelen, Harlan Coben'in Kayıp kitabında şöyle bi bölüm var:
Yanında küçük bir levhada "Berland Ekibi" yazan bir kapının önünde durduk. Ona baktım.
-Soyadınız Ekibi mi?
Ben buna şdajosdpıoasdjaşsodıjasdopajsdoıasjd diye gülüyom mesela. Bayılıyorum lan bu iğrenç esprilere fakir gibi!

Ağladığım kitap; Harry Potter bi kere dşlaskjdajsd Hedwig, Dambıl, Snape, Fred, Lupin... Lisa Klein'in Ofelya'sı en başucu kitaplarımdandır. Küçükken okuduğum Kırmızı Eğrelti Otunun Büyüdüğü Yer kitabı da aklıma geldikçe üzülürüm nedense. Manga dersek de bu konuda bir numaram Watashitachi no Shiawase na Jikan.

7)Hayatında UNUTULMAZ dediğin bir an oldu mu?
Hiç bi şeyi unutmuyom ki ben zaten o yüzden net bi cevap veremicem :B

8)Kitapların hayatındaki öncelik sırası nedir?
Şöyle ki 1.Harry Potter-Japonya-Kitap-Anime 2.Diğerleri

9)Hiç -kesinlikle- bu karakter benim dediğin bir kitap karakteri oldu mu?
Yok, hiç gelmedi aklıma :'/

10)Bir kitabı yorumlarken nelere dikkat edersin?
Hiç bi şeye dşaskdjalskdj zaten öyle şeyler bana gelmez, elime geleni yazıyorum klavyeye kafa atarcasına.

11)Kitap yorumu yapmak profesyönellik ister mi?
O işlere karışmam ben büyükler anlaşsın aralarında.

11 soru arıyorum allah yareppi çok zor...
Sorular:
1) Yaşadığın en fantastik/gizemli olay?
2) Zamanda ileriye mi geriye mi gitmek isterdin, nedenleriyle birlikte alırsak..
3) Hoşlanmadığın insanlarla konuşmaya devam eder misin?
4) Yurtdışında yaşamak mı isterdin, yoksa gezip görüp geri dönmeyi mi?
5) Keşke şu konu hakkında çok bilgi sahibi olsaydım dediğin bi şey?
6) En çok ne alışverişi yapmayı seversin?
7) Çocuğun gibi sevdiğin kitap-film-dizi-anime-şahıs?
8) Hayatın film olsaydı kategorileri ne olurdu?
9) Shire mı Hogsmeade mi?
10) Doğaüstü bi güçle birilerini öldürebilecek olsan öldürür müsün? Ya da diriltebilecek olsan, diriltmek istediklerin kimler?
11) Doctor Who gelse atla bebek zamanda mekanda yolculuk edelim dese cevabın ne olur?

Şimdi ödülü 11 kişiye dağıtıyorum çucuklar.
Mikalzia, Mathi, Şeyma, Şizo, Ego, Demet, Eva, Voodoo Baby, Mildred Hubble, Stardust, Astrea. Hepinize tek tek haber de vermem gerekiyomuş onu da halledicem tamam :') Görüşürüz.

11 Nisan 2013 Perşembe

Bir zombiye makyaj yapamadan ölcez :'(

Olm ben unutmuşum ya lan blogumu :''''''''''''( Ders çalışmaktan işte hep şdkasdjlaksdj Yok gerçekten çalışıyom ama :B Çok hoş kitaplar aldım perfect tenselerle kavga ediyorum okul kütüphanesinde. Evde oturup çalışmak var ama sonra aşırı ev kullanımından ağzım burnum akıyo gözüm arkaya dönüyo.
Şimdi de geldim ne yazcam acaba bilmiyom, bi kaç mim var bekleyen ama bi toparlayamadım. Du ben gittiğim filmleri yazıyım yine.

Warm Bodies

Sanırsam geçen yıl mı ne görmüştüm bu filmin haberini de baya ezmiştik işte eele büyük konuşmıcan dldakjsdoskd 3 hafta kadar önce Dev Avcısı Jacki izlememle adını ezberlemeye üşendiğim şu çucuğa fangörllüğümü açmıştım. Bi baktım warm bodiesteki zombiymiş hemen fragmana atladım ve "ay ne komikmiş bıı yiiaaa :')')')" didim. Fragmandan filme bi şey bırakmamışlardır diye bi şüphe kalsa da içimde bugün gittim gördüm ço hoştu. Yalnız bilet almak çok zor "Sıcak Kalpler'e bilet..." demek. Nebliyim... Ilık badiler mi diyim Ilık bedenler mi diyim warm bodies mi diyim hepsinin yolu fitnefesat.


Zombi R'ın kendiyle dalga geçmesi, hatta genel olarak espriler falan çok iyiydi. Ama şunu anlamadım ben, bu zombiler bi virüs sonucu zombi olmadı, gayet ölüp zombi oldular gibi, nası tekrar yaşama döndünüz olm? Kitapta bu iş açıklığa kavuştu mu? Hep dedim önce kitabı okuyup gidicem dedim ama dayanamadım, daha elimde 30 kitap varken araya bunu sokamazdım. Ama yine de okuycam.
Sivimliliğe bak :::::::::)) Filmdeki kız da, ya ben anlamıyorum googlea "kız" yazıp mı topluyonuz siz bunları? Bu kadar Bella üremesin olm ortalıkta. Mimikler, hareketler,tip bu kadar mı olur! Bella'ya gençlik filmlerini kurtaracak kadar oyunculuk katmışsın bu filmdeki kız olmuş ha! Neyse, bir zombi bile yok daha ne yaşıyoruz arkadaş ben anlamadım ki ne boktan hayatımız var HÖF!

G.I Joe: Misilleme

De ki bana filmin konusu ne, şurdan şuraya gidemiyim ağzım burnum kaysın ki bilmiyorum. Ben zaten fragmanda dağdan iplerle atlama koşturma sahnesini bi daha 3 boyutlu izleyebilmek için gittim. Bi de Lee Byung Hun için dicem yalan olcak dasjdoaısdjasd ilk fragmanı gördüğümde  anaa ben tanıyom olm bunu tanıyom diye heycanlandım bi ondan işte. 
İlk yarıda burusvüls yokmuş diye bi yazaydınız keşke. Filme ara verildiğinde olm burusvüls ne zaman gelcek ya lan yoksa yok mu yanlış mı gördük dedik, en sonda bi vesikalığının ekranda süzülmesini bekledik. Kalkıp soracaktım artık memur bey burusvüls nerde diye lan adını söyleye söyleye buruştum hep! Neyse sonra geldi, ama de ki ne yaptı? Valla onu da hatırlamıyom oaskdasşodkasd Çünkü film boyu tek derdim o maskesini hiç çıkarmayan pavırrencırs ne zaman maskeyi çıkarcak acaba idi. Çıkarmadı pislik. Hayatıma öyle bi belirsizlik kattı saatlerce.
Ayrıca afişteki zenci taklidi yapan mermi kafa ZENCİ DEĞİLDİ LAN DEĞİLDİ ABİ! Hep zenci muamelesi yapılıyor ama wikipediayı açsan adamın doğum yerinde Jennifer Lopez yazar!!!!! Asla kabul etmicem seni...
Tamam bu kadar diceklerim. Birazdan da mimlere bakcam galiba. Hadi görüşürük.


2 Nisan 2013 Salı

Nasıl sıkılıyosam :') yazdıgım yazıya bak

Bak geçen heves ettim kozmetikli yazılar yazıcam diye, 3 kuruşluk bilgimle, hatta bilgim bile diyemicem denediğim şeylerle konuşcam burda. Zaten bilgiye ne gerek var olom alıyon sürüyon işte -_-
Watsons'ta şu maskeler 1 liraydı. Hep mi öyle indirim miydi bilmiyorum. Ama baya yağmalanmıştı.

Kalanlardan aldım ben de.Çikolatalı ve kayısılı olanı denedim henüz. Tek kullanımlıkmış diyolar ama bunları tek kullanmak için yaba gibi suratının olması lazım! O 2 paketi 6şar kere kullandım hala da duruyolar. Daldım suratıma hıyaa bitirecem seni diye çikolatalıya ama yok bitmedi yine :')''))

Bakın bu da güzellik. Hepiniz serbestsiniz suratına bok sürmüş demekte. Özgürsünüz faqirler eğlenin koşun!! Alnıma hiç sürmüyom ama mesela çok üşeniyom yıkamaya alnımı ğdoaskdposkdsd
Ayrıca bu çikiletalısı eele bi güzel kokuyo ki tadına baktım bi, tadı yok. Az önce yalan yanlış bilgi olmasın didim bi daha baktım yok gerçekten :') Ama eele bi kokuyo ki yesen puding olcakmış gibi.
Bi işe yarıyo mu dersek bi boka yaramıyolar bence. Arkasında "kalabalıklar arasında farkedileceksiniz" bile diyo ama maske surattayken çıkarsak diye bahsediyo sanırsam. Suratımı her gün buhara tutsam da aynı işlevi görür bence bu maskelerle ama olsun ben eğleniyom yaparken tek sebebim o.
 Ay bu da benim ilk kozmetik yazımdı işte dkoaspoaskdaosdk daha da yazmam gibi. Dursun burda çeyizlik.

Yine çok sosyalliklerdeyim

Önce bi Ygs olayına açıklık getireyim. Sonucumu kimseye söylemeyi düşünmüyorum. İyi mi kötü mü onun hakkında da yorum yapmıcam. Lys'ye kadar "ha girersin sen ya" ya da "o puanla biraz zor" temalı yorumlardan kaçınmak için yapıyorum bunu. Çünkü sınavlarda stres yapmayan ben, çevre etkisiyle göt uçuklatan bi strese girdim Ygs sırasında. Onçün şimdiden anlaşalım çucuklar.

Şimdi son gittiğim filmden bahsetmek istiyorum.

İzlediğim en klostrofobik filmdi sanırım bu. Çok fazla korku filmi izleyen biri değilim, izlediğim zaman da kendimi emniyete alıp korkmama izin vermiyorum. Sürekli tetikte izlediğimden korkamıyorum. Ama işte beele  daralımlı bunalımlı filmlerde ruh halim çöküntüye uğruyo resmen. Yani genel olarak oldukça ürkütücü diyebilirim film için.
Konusu da klasik, cinayet işlenmiş bi eve taşınan yazar ve ailesi, desek yeri. Bu yazar evde bazı videolar buluyo, hepsinde farklı şekillerde işlenmiş cinayet görüntüleri var. İşte filmin en bunaltıcı kısmıydı bu videolar.
Bu cinayet videolarının fonunda öyle müzikler vardı ki hala korkuyorum bak! Resmen kulaklarımı tıkadım, çığlık atasım geldi yeter diye. Hem videoların o daraltıcı karanlık görüntüsü hem de ayinsel seslerle (müzik de diyemicem) resmen ruh emici öpücüğü yemiş kadar oldum.

Bu da normalde beni korkutmaması gereken ama öyle savunmasız hale gelmişken "anaaannsnsss" dedirten bi sahneydi, görüntüdeki sevimlilik konuda da geçen Pagan tanrısı.

Filmin en "haaydee tamam yeter lan" dedirten kısmı karı-koca kavgası yaşanan sahneydi. 3 saniyeliğine sahneye girebilmek adamın ensesine bi tane çakabilmeyi çok istedim. Ayrıca bu kadar gerizekalı 2 tipten ancak bu kadar gerizekalı 2 çocuk çıkabilirdi. O kız çucuğunuza bi öğretemediniz mi her şeye gıdısını çıkarıp bakmaması gerektiğini! Hııy sinir pislik! Hele oğlan. Bak bi gifini koyuyorum.

Böyle oğlum olsa ağzını burnunu kırarım. Ne demek "gece terörü" hastalığı var bikbikbik! O omzuna kadar gelen saçlarını bi kesseniz hastalık falan kalmaz! 12 yaşında bebenin benden uzun saçı var ne demek Mogli misin sen ne demek! 

Genel olarak bakarsak, film tarafından çok pis ürkütüldüm. Devamı da gelecekmiş sanırsam, gitmeyi düşünmüyorum bi daha o kadar daralamam. Ya da sesini kapatır evde izlerim. Çünkü o ürkütmenin %80i müzikler yüzündendi :')')'))


En son Tanrıça'ya başlamıştım. Kitap fuarında serinin 2. kitabını da aldım araya 3-4 kitap soktuktan sonra devam edicem. 
İlk başlarda yavaş ilerlese de ortalarda bi kaptırdı gitti heycanla kitap. Bu Kate denen kızı sevmemiz mi gerekiyodu? Şahsen sinir olmaktan yıprandım. O "ben kimseyle çıkmam", "ben elbise giymem" tarzı cevaplarına kafa atasım geldi hep. Ay bi de mis gibi fantastiği bulmuş gerizekalı İSTEMİYOR YA İSTEMİYOR! Yok o balo kıyafetlerini giymem, yok yemek yemeyi bırakmam salak salak tavırlar bi şeyler. Meeeh lan! Ben de bundan sonra "ayy fantastik mi asla!!! Hayatımı çok seviyorum cınım benim muck oy yirim" takılıcam olm. Hep böyle gerizekalılara uğruyo bu işler.
Ayrıca da hayatım anime-kitap karakterlerine aşık olmakla geçecek gerçekten yazık artık :') Henry diyor ağlayarak uzaklaşıyorum.