25 Şubat 2013 Pazartesi

Hakuoki Shinsengumi Kitan (anime/cosplay)

2 gündür gelen ıvır zıvır yorumlar için terbiyesizce bi ön açıklamayla başlıcam. 3 yıldır burda kendime yazıyorum ben, size noluyo ırısbı itici yorumcular ha :) Zorla mı okutuyoruz arkadaşım ne dolanıyonuz buralarda? Neyle vakit kaybediyonuz? Sen noluyor sen lan?!?!?* Kufurlerimi tutuyorum bak, kaç gündür beni hanımefendiliğimden kaydırdınız, burda gelen yorumlara bi atar yapmışlığım yoktu şimdiye kadar, ama ebesini siktiniz. MEKAN BENİM KANKALAR! Dağılıyoruz şimdi.


Hakuoki Shinsengumi Kitan'ı bu sabah bitirdim. Bu ara fangörllüğüm depreştiren etkinliklerde bulunuyorum. Çok sıkılıyom ben ha...

Şimdi konumuz şöyle, Chizuru kızımız, babası Kyoto'ya gönüllü olarak göreve gittikten bi süre sonra, kendisinden haber alamaz. Bunun üzerine yollara düşer. Yolda başına bi işler gelir ve Shinsengumi'nin kucağına düşüverir. Shinsengumi üyeleri fangörllüğünüzü doyasıya yaşayabileceğiniz çıtır samuraylar odksdpoakd 12 bölüm şunu mu seçseeem bunu mu seçsem yapın rahat rahat fangörl kardeşlerim! Konusu da sürükleyici, yanına da azcık tarih bilgisi, bi kaç ekşın sahne. Olur yani. Serinin devamı da var ama ben umarım izlemicem sınava kadar.
Şimdi başlıca karakterler ve cosplayleri olarak bi bölüm hazırlıcam izninizle :'3

Yukimura Chizuru:


Chizuru'nun cosplaylerine bakarken sıkıldım padsokdasıdj çok bi esprisi yok çünkü, hmene bi kaç tane aradan beğendiğimi gösteriyim.
Harada Sanosuke:


Şakacı karakterimizin cosplayleri baya ibretlik. Çok yıprandım bakınırken. Aradan sıyrılan bi kaçı:Hijikata Toshizo:


Bu da sert görünümlü fakat içinde düşünceli bir prens barındıodpkasdıajd fangörl modu kapatamıyom :'(Bu 4 çalışma sevdiğim bi coserdan, yine uzun uzun yazıcam ben :3 Siviyirim.

Nagakura Shinpachi:


Feyvırıt karakterim <3 nbsp="" p="">


En sağdaki arkadaşa kıyak geçiyorum bi dakka pdkaspdosakdsd kendisi aramıza İsveçten yeni katıldı, dursun o orda bi dğoasdkopakd

Okita Souji:Deicn911'i hatırladınız mı :') Burdan hatırlayın Onun harikeyn Okita cosplayleri işte bunlar.
Sol alttakine bayılıyom ölüyom bak bi şeyler oluyo kalbime :')

 Saito Hajime: Toudou Heisuke:
Oldu hadi görüşürüz.

24 Şubat 2013 Pazar

Haruki Murakami ve diğer önemsiz kitap


Ey gidi şu kitabı beklediğim günler, sonra raflarda yerini alınca her seferinde taciz ederek yanından geçişlerim dün gibi :') Sonra kankeytom Tıçi -yazık bunun adı hep değişiyo- bana doğumgünü hediyesi almıştı geçtiğimiz yaz :3 Kitabı bitireli çok oluyo ama şimdi yazasım geldi.

Öncelüklen yine spoi işine girmeden, aslında kitabın konusuna değinmicem bile spoi yok denebilir neyse, genel yorumlamamı yapmam lazım. Şu an ben fotoğraf olarak iğrenç filtreli ve paintte kesilmiş bi halini koydum ama pdoasdpaokd Üşendim bi daha çekmeye elde bi bu varmış.

En sevdiğim Murakami kitabı olmadı. Hatta en sona koyuyorum. Ama adama bakış açım, "getir okurum" olduğu için, laf edilince bozuluyorum resmen pdoajdoısjd İlk defa Murakami okuyacak olan varsa bu kitapla başlamasın.

Bi kaç ayrıntıya gözümüzü kapatırsak -ki kapatamıyom ne yazık- en harikeyn kitap kapaklarından biri olabilirmiş. Bi kere renk seçimleri çok iyi, yalnız benim zamanında yaptığım dergi kapağından alınmış. hff bi şeyi de bndn görmeyn :S.s.S
Kitabın adının tüm kapağı kaplaması sevdiğim bi olay, yalnız pek sevgili Murakami'nin adı resmen şu izlenimi uyandırıyo: Kapakta yer kalmadı bu ismi nereye yazsak? Ve sonra yazının içinden çıksın, yazıya girsin efekiyle bi şeyler yapılmış ama olmadı tasarımcı...Olamadı... Kitabın kocaman olmasına sert kapağına, yatakta uzanıp rahat rahat okunamıyor oluşuna bi şey demicem çünkü ben seviyorum öyle :3

Şimdi kitap hakkında konuşursam, kitabı okuduğunun 1 saat sonrası olayları isimleri unutan bi insan olarak bu  kitap aklımdan çıkmıyor! İsimleri unutmuş olabilirim taam dapsodjıasdıj ama konu o değil. Yalnız kitabı okurken şöyle bi hata yaptım son 300 sayfayı "olayların sonuçlanmasını bekleyerek" geçirdim. Murakami okurken yapılabilecek en büyük hata dpasodkaopdakd ve bunun akabinde son 100 sayfada arada bir, okumak yerine göz gezdirdim. 
Şu dedektifliğe soyunan amcanın adı neydi hatırlamıyorum şu an, çok bet çirkin olan hani, onun bölümler başladığı zaman çok sıkıldığımı itiraf edicem. O da sonradan heycana kapıldı gitti ama neyse ki. Bazı yerlerde betimlemeler çook çook aldı başını gitti, Tengo'nun yemek yaptığı bi sahne vardı KOY ŞUNU OCAĞA BE ADAM diye saydırdım 2-3 sayfa sürdü o iş. 1000sayfaya inerdi bile kitap aslında.

1200küsür sayfa boyunca her "little people" lafında korktum ha ben ğokdspdokasaodk geceleri okuyamadım o yüzden genellikle. Okuduysam da çok gergin uykulara daldım :') Bi diğer gerildiğim konu Tengo'nun babasının kapı yımrıklaması,tehtidler savurmasıydı. Ay bak tüylerim diken diken oldu allah cezanı versin amca! Ne meslek aşkı arkadaş! NHK tahsildarı lafı duymak istemiyorum ha öyle içime işledi korkusu!

Anlamlandıramadığım daha doğrusu gözümde hiç bi şekilde canlanmayan bi olay da, Aomame'nin bi şeye sinirlenince ya da gerilince falan yüzünün aldığı şekil. Nası bi şey oluyo ki öyle, kimseler görmesin diye uğraşıyosun kaslarını gevşete gevşete eski haline getiriyosun..Yok canlanmıyo gözümde.

Bi de Fukaeri'nin konuşmasına çok sinir oluyodum. Japonca olsa sinir olmazdım da, soru kalıbı olmayan ve türkçeye çevrilmiş hali .. Yani beynim uçtu gitti karşımda olsa kız fantastik neyn demem sökerim memesini. 
Du bakiyim başka içimde kalan bi şey yok heralde kitapla ilgili. Şöyle bir yan etkisi var işte, genel Murakami etkisi bu bendeki, başka kitapları okuduğumda genel olarak "ay slk msnz :S.s:S" moduna giriyorum yazarlara karşı :'( Yazık la...Şöyle kitapları bestsellere sokan gerzek sürüsü... Ben de bu gerzeklere ne inanıp aldım bilmiyom. Hangi bestseller bestim oldu zaten. "Okumayın lan siz kitap" diye gözlerini çıkarcam hepsinin. İsraf lan resmen şunu okumak. Oraya buraya çomak sokan kız serisine olan nefretimin birazını da şu kitaba ayırıyorum.
Tutup bu adama yazar diyonuz şimdi maaş veriyonuz. Pİİİİİ SİZE! Eele yazmış yazmış sonra da kendince vurucu bi son yapmak adına sıçmış sıvamış. Ne kadar klişe varsa yapmış YA Bİ ALLASEN KAK GİT ŞURDAN  bak yine sinir geliyo lan! 
Romantikli kitap okuyasım geldi diye aldım şunu ne aşk var ne bi şey bu ne sikimsonik kitaptır! Baş karakterlerin ikisi de birbirinden gıcık. Allan züppesine aşık ne istediğini bilmeyen kız. 30unda 40ında da aynı bunlar. Adamı da kıza aşık mı göstermeye çalıştın naptın sen yazar ben anlamadım onla bunla yatmaktan kendini alamadı ama aşık!
Kitap kapağındaki notu görüyo musunuz "bu kitabı sevmeyecek tek bir kişi bile düşünemiyorum" diye. Tam onun altına koymalık çok güzel pozlar düşündüm ben.
Hıy tiksindim ya bi git olm bak yazmayın böyle kitaplar. O sayfalara yazık! OKUMAYIN. Bay.

23 Şubat 2013 Cumartesi

Gintama cosplayleri

Takibe aldığım bi kaç coserın Gintamayla ilgili çalışmalarını bu yazıda bi toplamaya çalışıcam. Yani şimdilik takibe aldığım kişilerin tabi. Yoksa daha neler neler var yetişemediğim, sırada beklettiğim.
Neyse başlayalım :3

Coser: Asakura

Sabahtan akşama kadar aradım ben bunu! Hiç bi yerde adı da geçmiyodu ne sinir oldum ama sonra worldcosplayde buldum çok şükür onca adam arasından :'3


İlk gördüğüm fotoğrafı bu. Takasugi aşşa Takasugi yukarı öldüm bittim!


Sougo'yla ilgili bi şey diyemiyorum. Takasugi'den sonra bana hepsi yalan geldi dpaoskdasoıdj. Bence hiç bulaşmayaymış Sugou'ya. Neyse kendi bilir ellemiyom.
Eveet kısa bilgilere gelecek olursak, Asakura bir Japon coser. Çok fazla fotoğrafı yok malesef. Daha çok takasugi! Daha çok!!! He bu arada kız. Şurdan da worldcosplay profiline buyrunuz--> http://worldcosplay.net/member/77844/ twitter hesabı da yazıyo. Hepsini takibe alıyorum :'(


Coser: Koshi
Hijikata cosplayi ile "vooaaa kim bu kim bu" diye beni dört döndüren sivimli Japon.Şimdilik gördüğüm en karizma Hijikata'lar Koshi'de. Bi Gintama bi de Kuroko no Basuke cosplayleri ön planda zaten. Ama yine çok az fotoğraf.. Şu çocuklara bi imkan sağlayın yazıktır. 

Koshi'nin worldcosplay profiline de şurdan --> http://worldcosplay.net/member/40224/ gidiyoruz. Bu arada kendisi yine Japon ve yine kız.

Coser: Shokichi


Sougo Okita manyağı bir insanla karşı karşıyayız ki benim gördüğüm Sougo'lar içinde sıyrıldı kendisi baş tacılarımın arasına yerleşti odkasdpasdk. Onun dışında ryota kise ve Jellal cosplayleri de var ama konu o değil. Shokichi'nin worldcosplay sayfası için---> http://worldcosplay.net/member/40214/ tıklıyoruz. Yine dişi bir Japon. Buraya biraz daha Sougo bırakıcam şindi. Bu arada Koshi'nin son fotoğrafında arkada Shokichi'yi de görebilirsiniz :3Ve bi tane de Gintoki cosplayini buldum onu da koyup geçiyorum.


Coser: Ikatarou

Dün bütün saf ve temiz duygularımla aşık olduğum çocut. Kuryu-sama'nın yeri ayrı tabi.. Ona hiç dokunmuyorum bile. Ikatarou'yu ayrı bi yere koydum ben. Önce bi worldcosplay adresini veriyim de ben muabbete devam ederiz bi dakka dopadajıosdj şöyle--> http://worldcosplay.net/member/Ikatarou/ Twitter adresi ve facebook adresi de var. Evet facebook adresi fanpage falan değil :') Ne kadar aktiftir bilmiyorum ama sadece 53 arkadaş görünüyo. Ben de eklicem bi ara dpasıjdaıosjd kapak fotoğrafımda kendisi var şu an, çok stalker durmıyım, onu kaldırdıktan sonra doaskdaosdk twitterdan her şeyini fav rt fav rt yapıyorum engel yicem lan bi gün :') basarım orayı!!! Neyse geçiyorum Gintoki'lere..Şu sevimliyi görüyonuz mu :') Ağzını bırnını kırıcam sanırım!!!!Kuryu-sama'dan sonra gördüğüm en mikemmel Gintoki. Kesinlikle aşkımla gözümü kör edip adam kayırmıyorum hayır doasdaşsoıdj. Gintoki dışında da ço hoş bir Kaitosu (vocaloid), Ryujisi (Toradora) ve en sevdiklerimden Hoshi'si (Arakawa Under the Bridge) var. Kuroshitsuji Sebastian'ı da yapmış ama ben sevmedim. Yüz yapısı hiç uygun değil bi kere. Ha bi de demeyi unuttum gördüğüm en sevimli Shinpachi de Ikatarou'nun ekibinde. Twitter'ına bakarsanız grupça samimi pozlar vermişler opdkaspdaskdad bi de kendi çizdiği şeyleri mi koyuyodur nedir 3 yaşındaki bebe seni ya pdoaksdsk olsundu.


Ha bi de şu fotoğrafı nerde buldum hatırlamıyorum. Ikatarou'nunmuş gibi yine sanki ha? Shinpachi benziyo sanki onların ekiptekine, ve üstteki de Ikatarou gibi. Neyse, değillerse de ben koymuş olayım zaten bayıldım dpoajdıjsd

Gidiyorum az fangörllük kasıcam. Görüşürük.