22 Aralık 2013 Pazar

Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Dejavu | YF Blog Tur

Anime Adı: Steins; Gate: Fuka Fyouiki no Dejavu
Tür: Sci-Fi, Aksiyon
Yazar: Nitro+

Film, anime serisinden bir yıl sonrasını anlatıyor. D-Mail'in keşfiyle, geçmişe gönderilebilen mesajlar sayesinde, çeşitli "Dünya Çizgilerinde" yaptığı yolculuklar sonucu,  Rintarou Okabe; arkadaşlarının ölmediği, geleceğin SERN tarafından yön bulduğu için zaman makinesinin hiç icat edilmediği "Steins Gate" çizgisine ulaştığını düşünmektedir. 

Fakat, Rintarou yaptığı yolculukların etkisini hissetmeye başlar ve bunun sonucu tarihten yok olur. Büyük bir zorluklarla kurtardığı Kurisu Makise dışında kendisini hiç kimse hatırlamamaktadır. Şimdi Rintarou'yu geri getirmek Kurisu'nun görevidir.

Bi kere seriyi izlememin üzerinden 2 yıl geçti ve benim gıdım hafızam bütün olayları hatırlayacak kapasitede değil ne yazık ki... O yüzden acaba böyle mi olmuştu şöyle mi demişti diye kararsızlıklarla başladım filme. Bbu seriyi izlerken de izledikten sonra da "manyak seri" "gelmiş geçmiş en iyi seri" "yılın en iyi serisi" vb yorumlardan başka bi şey duymadığım ve benim de böyle yorumları duyduğum şeylerden soğuduğum gerçeğiyle önce bi tanışalım. Sonra kendimi salak gibi hissediyorum, acaba ben mi bi şey kaçırıyorum nerde bu serinin "manyaklığı" diye düşünüp duruyorum. Seri güzel olsa da çevre faktörlerinden dolayı, bende 2 puan geride malesef.

Filme gelirsek...Ben bi şeyler olacak diye beklerken bi baktım 70. dakikaya gelmişim bile. Meğersem filmde bi şey olacağı yokmuş. Ama sıkıldım mı? Hayır sıkılmadım. Ama, film olmak için oldukça zayıf bi konuydu bence. İzlerken daha çok Okarin'i seslendiren Miyano'nun sesine odaklandım, sonra bi baktım film bitivermiş kjsflskdfj Kurisu'nun seiyuusuna sinir olmakla beraber MAYURİ ALLASEN O KAŞLAR NEY YA! Böyle nasıl içine içine çekiyo insanı, tüm sahneleri emdi pislik yaa!!

90 dk.yı nasıl doldurmuşlar bak şu an anlayamıyorum bile, öyle bi olay yoktu yani filmde. Akşondan çok duygular üzerine kurulu bi senaryoydu zaten. Çizimleri efektleri seriyle karşılaştıramıyorum hatırlamadığım için yine... Ne biliyim çok yeterli gelmedi bana film. Toparlanıp bi film daha yapsınlar bı ni yiaa..

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder