26 Ekim 2013 Cumartesi

[Blog Tur] Kağıttan İtiraflar - Elizabeth Wein | Yazar Tanıtımı

İki haftam var... Ve ne yaparsam yapayım beni vuracaksınız!

Kitap: Kağıttan İtiraflar
Yazar: Elizabeth Wein
Orijinal Adı: Code Name Verity
Yayıncı: Martı Yayınları
Sayfa Sayısı: 405

Tür: Tarihi Kurgu

"Ölüm sanki karşımda duran, tesadüfen tanıştığım bir adam gibiydi. Biraz soğuktu, içine kapanıktı, pek konuşmuyor, sadece bekliyordu. Dikkatliydi, sürekli beni izliyor, her adımımı bir dedektif gibi not ediyordu."

11 Ekim 1943. Bir İngiliz casus uçağı Nazi işgalindeki Fransaya düşer. Pilotu ve yolcusu en yakın iki arkadaştır. Kızlardan birinin hayatta kalmak için bir şansı vardır. Diğeri ise daha oyunu başında kaybetmiştir.

Hikayede iki kadın subaydan biri ölüyor ve diğeri Almanlar tarafından yakalanıyor ve ülkesiyle ilgili bilgileri vermeye zorlanıyor. Yazmaya başladığında istenen bilgiler yerine uçakta ölen arkadaşının hayatını anlatmaya başlıyor.

Başlarda pek kitaba odaklanamadım ama sonradan beni kendine bağladı. Suç kitapta değil tabi ki ben şuan bu tarz bir kitap okumaya hazır değilmişim demek. Bu sefer kitabımız II. Dünya Savaşı ile ilgiliydi. Dediğim gibi kitap başlarda karışık ve sıkıcı geldi ama sonradan her şeyi kavramaya başladım.

Elizabeth E. Wein
2 Ekim 1964 doğumlu, Amerikalı bir yazardır. Code Name Verity dışında Rose Under Fire, The Winter Prince, A Coalition of Lions, The Sunbird gibi önemli eserleri vardır. Tarzı tarihsel kurgu türündedir. Ayrıca For the Briar Rose, Something Worth Doing, Always the Same Story gibi birçok kısa hikayesinin yanı sıra 2 tane de şiiri bulunmaktadır. Lion Hunter 'la Andre Norton Ödülü'ne aday gösterilmiştir.


21 - 26 Ekim Tur Programı
21 Ekim sssuigenerisss.blogspot.com  |  Çekiliş
22 Ekim raflarinarasindan.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Ön Okuma
23 Ekim pinucciasbooks.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Bunları Biliyor musunuz?
24 Ekim mirielenda.blogspot.com  |  Alıntılar
25 Ekim thcodex.blogspot.com  |  Kitap Yorumu  -  Kitap Kapakları
26 Ekim sohbetedecekkimseyok.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Yazar Tanıtımı

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder