30 Mayıs 2012 Çarşamba

Tişört baskısı (uzun süreli yeni meslek)

Bu ara haftalardır bloga bir şey yazmamanın vicdan azabıyla kavruluyorum. Aslında ben az önce bu yazıyı bitirmiştim, bitaecik aşkım ttnet yine kendini geliştirirken benim neti kesiverdi sonra burası takıldı sonra kaydetmedi falan :''')'))' Gel kaç hafta yazı yazma! Sonra bütün hanımefendiliğimi üzerime takınmış, yazımı bitirmişken sil hepsini. Neyse yine küfretmicem şurda siftahımı yaparken.

Aslında çok çıkar amaçlı geldim ha tekrar bloga. Yoksa bişey yazcağımdan değil. Yazılcak bir sürü şey oldu ama bi kere bırakınca da gerisi geldi. Bi ara toparlarım artık. Hatta okul bitti ya belki bu hafta toparlarım la.

Neyse konu o değil şey dicem, bu ara sürekli birilerine blog resmi, taam la taam banner, header her ne ise, yapıyorum. Bu işi de başıma Seymsomething sardı pdaoksdpoaskdapod olsun dedim en azından çizcek bişeyler oluyo dedim. İsteyenlere çiziyorum. Sonra dedim ki bi de şöyle bi şey yapıyım. Bu ara kendimize yaparız diye tişört baskısı için bi şeyler çiziyorum. Başkalarına da çiziyim didim. Bilmiyorum talep olur mu, kesin mal gibi kalcam lan ortada dalısjdaopsdjapsdojapsdojsd Olsundu, şansımı denerim. Mesela gelceksin şunu çiz diceksin çizicem, maille imzalı halini atıcam, tamam bu olsun dersen 5-10 tl kadar bi para ço bişey değil karşılığında o resmin imzasız halini atıcam. Bunun gibi bişey. Hem orjinal, kimse de olmayan tişörtler olur la güzel olur dedim. Olum olur lan bence :'')')'''

He bi de son zamanlarda yaptığım bi kaç şeyi yükliyim ki bi fikriniz olsun dedim. Çok düşündüm ben bunları :')  Farklı farklı tarzlar isteyebilirsinize örnek olarak koydum. Hatta mailimi de yazıyım olur da, OLUR DA istersiniz falan :') burcutirt@hotmail.com  Evet bu kadar. Görüşürük.

6 Mayıs 2012 Pazar

Açıklanamayan olaylar

Aklıma takılan bişeyi söylemeyince ya da yazmayınca vala bi odaklanma sorunu yaşıyorum. En iyisi hemen yazıp işime gücüme döneyim.

Bi süredir aklımı kurcalayan olaylar, dün gece tam uyumadan önce yine bende soru işaretleri bırakarak gitti. Şimdi hazırsak geçmişimden açıklanamayan olaylar dosyasını açıyorum.

Benim için en gizemli ve iç acıtıcı oalnıyla başlıyorum. Beni Döven Ahmet'i bilirsiniz. Heh, işte onla sinemaya gönderiliyoruz. Ben de 8 yaşında değilimdir belki. İlk kez sinemaya gidicem. Halka açık sinema değildi de bi tesisin sinemasıydı. Servise binip gidicektik. Hani çocuğunuzu hangi filme yolluyosunuz bi bilin de mi lan, bi araştırın bakın. Hayatımın ilk sinema filmi "Öğretmen" miydi adı "Tehlikeli Öğretmen" miydi neydi!? Dur bakıyım bi ne bokmuş. http://www.imdb.com/title/tt0133046/ bu lan bu! Allah belasını versin. Ama konu film değil. Filmi izlerken yanımıza yiyelim diye anneler bize "balık-ekmek" vermişti. Abi sinmeya gidiyoruz ya!!! Biz tabi utancımızdan yiyememiştikte, yolda Lays ve Oops almıştık (adı böyle miydi lan o içeceğin?)
Neyse film sırasında içerken bunu, ben bezip koltuğun altına koymuştum, sonra içerim diye. Sonraaa içesim geldi. Aldım,diktim ve yuttum ki, boğazımdan bir topak geçti :''''''''')')''))' Bilmiyorum hiç neydi o. Mide bulantımla Lays'e saldırmıştım da yine dayak yememe ramak kalmıştı galiba.

Bir diğer hikaye de ilk korku filmi izleyişimle alakalı. Bu olayda da sanırım 4 yaşındaydım. Evde oturmuş Zeyna'yı izliyorum. Sonra reklam girdi, ben tivi başından ayrılmayaraktan devam ettim reklamları izlemeye, sonra tekrar başladı. Ve hatırladığıma göre de o zamanlar, gösterilen filmin adı kenarda yazmazdı. Neyse izliyorum izliyorum allahım zeyna çıkmak bilmiyo. Bi tane çirkin bebe milleti kesip deşip duruyo.Tahmin ettiğiniz üzere Chucky'yi izledim ben. Oturdum filmin yarısını elbet gelir Zeyna olayı çözer diye izledim saf ve salak bi halde. Sonra odaya giren biri, artık kim hatırlamıyorum, zaten gözüm dönmüş orda, kanalı değiştirmişti. Şimdi Kanal D sana sesleniyorum. Ya o seneye döner bu gizemi çözersin ya da çözersin! Sen orda Zeyna bitmeden başka film başlatıyosun ne demek ya ne demek!?!! Hem aşşa yazmıyonuz adı ne diye hem de sabahın köründe korku filmi koyuyosunuz lan!

Son olarakta, bi gün evde yine oturuyorum, yine 4 yaşlarında olsa gerek. Burnumdan boncuk düşmüştü, böyle minik bi tane !? Neyse bu kadar, görüşürüz.

3 Mayıs 2012 Perşembe

Telefonunu klozete düşürenlere çok acilen...

Olm ço mutsuzum :'''''''''( Çiş yapıyım derken ahiiiyyyyy :'''''( Telefonumu klozete düşürdüm :'''''('(')')'(') Pantolonumun arka cebine koymuşdum unutup indirince tabi, lök diye girdi. Cepada günde yüzlerce kadının sıçtığı, işediği klozete, o anın sıcaklığıyla elimi sokup aldım. Ço şükür alan derin değildi, yarısına kadar batmıştı da elimi kesmek zorunda kalmadım, bi şeye değmedi.

Aldım koştum sardım sarmaladım, kurutma makinesine tuttup tek tek. Sonra yeni aldığım t-shirte :') sarıp eve gelince de zamanında okuduğum "pirincin içine koyma" meselesini yaptım. ALLAM ÇO ÜZÜLÜYOM. Kesin sıçtım ben de mi la :')

Bi de bütün bunlar başıma sırf cepaya gittim japonca çalıştım ve Kore'ye yollayacağım paket için alışveriş yaptığımdan mı başıma geldi allam :'( O değilde kıza çok güzel doğumgünü kutusu hazırladım. Bir sürü lokummuş, çikolataymış, şekermiş güzelce doldurdum. Kurdelaağsını bağladım :') Bu muydu hakettiğim!

Bi de oturmuş gerzek gerzek "vuuuyaaannng" "lleheyyyoooyyy" diye bi oyun bulmuştuk. I'm sorry I love you'da Moo Hyuk vurulunca çirkin kız ağlıyodu ya "vaaayyuuukkkkkk vuvuuyuuuhhh" diye. Öyle bağırıp hangi ismi söylediğimizi bulmaca oynuyoduk. Tam sıra bendeyken 2 çocuk geldi "Çok önemli bişey sormam lazım, kulağımı deldiricem de acil nerde deldirebilirim" dedi. Sonra da "peki sağ mı sol mu" dedi. Gaysen sağ bence yani dedim. Ben öyle gördüm. Bilmiyorum arkadaşım. Sonra ordan kaptırdı gitti, o gazla deldirmeye yer mi aradı Cepada naptı bilmiyorum. O DEĞİLDE TELEFONUM LA :'(

2 Mayıs 2012 Çarşamba

Korku filmi izlemeyi beceremiyorum


Dün bi korku filmi izleyelim dedik, 2 film indirmiştim "Alone"u izleyelim dedik. Sürekli korku filmi izleyen biri değilim. Belli başlı olanlar dışında da pek bilmem zaten. Böyle arada gelir izleyesim işte. Ama anlamıyorum lan bu işten heralde bi doğru filmi seçemedim. Bu filmde de gülmekten sıçtık yani.

Filmin her bi karesinde yeni karakter eklene eklene gitti. Sürekli "al biri daha, hey allaam " dedik. En başta gösterilen sahnenin olayını son 5dk.da anladık. Hani filmi izlersin izlersin sonuna kadar bişey anlamazsın, en sonda bi açıklığa kavuşur "haaaaaa, ohaaa" dersin ya. Biz sürekli küfrettik. Yapmamışlar çünkü. Maç izler gibi izledim bağıra bağıra, üstümü başımı çekiştirerek.

En başta çok gereksizce bi kızın bunalımını ve intiharını izlettiler. Bi böcek efektidir takılmışlar gitmişler. Cidden herifler böcekleniyo mu napıyo anlamadım da. Kız odasına falan sıçmış böyle oh mis. Kız, ona takılıp duran kötü kızı odasına çekiyo, mal mal konuşup boğazını kesiyo. Sonra kötü kız da intihar ediyo. Ama bunların filmle hiç bi alakası yok.

Asıl kızımız da bu intihar edenin kankasıydı. Ama onun kafayı yeme sebebi amcası sandığı adamın aslında babası çıkması. Amcayı da Kore büyükelçiliğine danışman olarak bekliyorum bu arada. Neyse, kız kendini odaya kapıyo bi kaç gün, bi iniyo aşağa saç baş daalmış. Ben bi yıl taramıyom saçımı öyle olmuyo lan. Bu büyükannesi odasınıın penceresine merdiven dayayıp çıkıyo kızın. Kız bunu aşşa itiyo falan. LAN 17 YAŞINDA ERGENİN YAPTIKLARINA BAK! Sen gel bakıyım buraya kendini odaya kapatmak ne demek. Ne demek lan ne deemeeekkk!!!? Senin ağzına sıçarlar, sen kimsin ki lan bebe?!

Büyükanne olayından önce mi sonra mı ne, bu amcasının (yani babası) sevgilisine matkapla dalıyo. Kadın koş git de, bu bana böyle böyle yaptı diye, de mi?! Duygusal bunalım yaşıyo karışmayın kıza falan diyo. Gerzek misiniz lan bi gözünüzü açın bakın kızın tipine!!

Ha sonra bi de evin hizmetçisini baya alıyo varile tıkıyo bu kız yine. Ama sen koskoca kadını 17lik çıtır halinle bi varile nasıl tıktın, efenime o varilin neresinden tıktın amk bi tane göz kadar deliği vardı!?!!! Biri de çıkıp sormadı ki film boyu bizim hizmetçi nerde, hay allah evi de bok götürmüyo hala tertemiz ama kim yapıyodu ki bu işleri diye!!?

Her şeyden önemli olarak hiç mi seni seven bi arkadaşın yok, olm bu film ne lan diyip silkelemedi seni arkadaşım ya! Hadi yok diyelim o settekiler "o değilde biz ne çekiyoruz amk bu ne lan akakkekekek" diye dalga da mı geçmediler.

Sonuç olarak bi adam gibi korku filmi istiyorum allaseniz ya :') Yine bi Japon-Kore filmi olarak tabisi. Bana burda Garez, Testere derseniz... 3 noktalı bitiririm cümlemi böyle.