22 Ocak 2012 Pazar

Kültürel aktiviteye gidip gelicem

İstanbul'da oturanlardan ya da ben bu işi iyi bilirim diyenlerden bi yardım istiyoruum. 3-4 günlük sürede gidip görmeye değecek yerleri bana söyleyebilecek misiniz acaba? Bundan 10 yıl öncesinde İstanbul'da olduğum ve bu sürede en fazla 4-5 kere gittiğim için, neler olup bitti pek bi fikrim yok. Ayrıca internetten araştırmaya da bi skimlik güvenmiyorum. Geçen yaz travesti evinde kaldık, sağolsun. Neyse baya yaratıcılık bahşetti bize ama.

12 yorum :

 1. gel canım gel, havalarda düzeldi:) benim favori yerim tabiki taksim, gir nevizadeye iç biraz, sonra indigoya git deliler gibi eğlen.. ordan çık istiklal caddesinin başındaki Kızılkayalardan bir ıslak hamburger ye "ayran" eşliğinde. (Gerçi ben içtikten sonra ayran içemiyorum ama olsun):) Ertesi gün kalk üşenme, emirganda çınaraltı yada sütişte kahvaltı yap.. sonra sahilden devam et o seni götürür zaten:) bin bi vapura kadıköye git alışveriş yap (en sevdiğim tarafı) :)avm'leri gezme sizdekinden farksız.. kadıköyden akşam eminönüne geç, balık eşliğinde galata köprüsünün altında eğlen:) benden 2 günlük plan işte. uğramak istersen Levent'teyim beklerim, öptüm!

  YanıtlaSil
 2. Candan ERÇETİN konseri var bilet bulursan oraya git bence.Bence yani.

  YanıtlaSil
 3. taksim'den tünele doğru yürü, Tünel'de taze meyve suyu iç, Galata'nın dibinde çay iç simit ye, Nardist'e git caz dinle, içkini iç..Kızılkayalar'da Hamburger ya da Bambi'de dilli-kaşarlı..

  Piyer Loti'ye çık, Rahmi Koç Müzesini gez, Beyazıt, Sahaflar, Sultanahmet, Moda Sahili, Kadıköy, Bağdat Caddesi, bir sürü müze, sergi, performans, konser..Garipçe köyünde sabah kahvaltısı, Çınaraltında Kahve, Ortaköy'de kumpir, Bebek-Sarıyer hattında balık, Eminönünde balıkekmek.. İstanbul'da değil 4 gün 4 ömür kalsan bitmez ki...

  YanıtlaSil
 4. @uyursam uyandırın geliyorum ama hep Ankara soğuğu ya orda da varsa diye götüm gözüm atıyo biraz. Yoksa tişörtle gezeriz heralde biz :d
  nevizadeye gider miyim bilmiyorum bile, kalabalığa tahammülüm olmuyo pek, aslında geliş amacım tarihi mekan, müze, sergi vs gezmek. Senin yaptığın plan için biraz sıkıcı kaçtım ama :D Islak hamburger, kahvaltı ve balık kısmını not ettim! Açlık işte.

  @caner jan bilet bulmayı geç konsere falan gitmek için ekstra bi param yok :d. Olsa da gitmezdim heralde zaten.

  @bozbek dediklerinle kendimi o mekanlara koyup yaşayabildim şurda oturduğum yerde. Yine bunları da not ettim. En büyük amacım zaten bol bol müze sergi gezmek.

  YanıtlaSil
 5. Kristal'den ye ıslak hamburger bi de. Osmanbey'de veya Mecidiyeköy'deki şubeden; Taksim yaparken oralara yürü 15 dkkada Kristal.

  Tarihi mekanları sikip atmışlar ama standart olanları biliyosundur 1 günde biter.. Sanat desen. Gelince görürsün yok öyle bişey.

  YanıtlaSil
 6. Resmen ıslak hamburgere geliyoruz ha. Kaç para orda? Bi eskişehirde yemiştikte sonra Ankarada çok pahalı gelmişti. Standartlara bi tur daha dönücez zaten, adet yerini bulsun.
  Ama belki yok böyle bişeylik bi yer açılmıştır da görmedik demiyelim diyeydi. Napalım o zaman.

  YanıtlaSil
 7. 2.5 tl olması lazım:) sen tam kültürel etkileşime geliyormuşsun.. her yerinden kültür akıyor, her sokağı sergi ve müze ne desem bilemedim ki şimdi :)

  YanıtlaSil
 8. kristal 3 lira hamburger. Kurtuluş diye bi yer var, Rumlardan kurtuldukları için Kurtuluş demişler. İlginç dimi

  YanıtlaSil
 9. @uyursam uyandırın onçün geliyorum evet çünkü ankara da ki hiç bi etkinliğe katılmıyorum, havasından mıdır nedir, hoşuma gitmiyo. Baya bi gideceğim müze var, ama ben önceden hep gittiğim için daha çok arkadaşım için olucak gibi. O yüzden farklı bi şeyler de istiyorum.

  @gasilhane biz burda 1.75tl ye gördükte pazarlığa oturucaktım lan adamla. Ama sonra baktın alakadar olan adam değil intizar bi kasiyermiş. Yiyemedik. 3liraya güzelse yeriz ha.

  YanıtlaSil
 10. Kıyması gerçek kıyma ve hamburgerin içinde saçmasapan turşu patates yok, kıymada hafif maydanoz var, ve en önemlisi sosu. o sosu. Ipıslak yapış yapış değil, ekmek hafif kuru geliyo.

  Sana bi haber vereyim. Mimar sinan üniversitesi var, orası tarihi bir daireyi restore ediyor, hükümetimiz oradaki restorasyon çalışmaları sırasında fotoğraf çekip 'burayı mezbele yapmışınız geri alıcaz' diyo. Şimdi bi Fransayı ordaki saraya konumlanmış insanın ömrü yetmez büyüklükte sergi salonlarını düşün bi de bizim Mimar sinan'dan geri alınan saray dairesini. Bizde işe verilen değer bu.

  YanıtlaSil
 11. Dali'ye kesin git Tophanede.Bilet 5 tl öğrenci.Onun dışında bildiğim kadarıyla bu aralar çok spesifik sergiler falan yok.Nerelere gittin istanbulda daha önce bilmem ama taksimden tünele doğru yürüme galatada duraklama sonra ordan karaköye inme konusuna kesinlikle katılıyorum.hatta bu yolda ara ara fotoğraf da çekmelisin.içmek istersen galatanın altı akşam 7den sonra ışıklı mışıklı bi hoş olıyor sanırım.hiç denemedim ama gördüm.Hala taakatin varsa galata köprüsünde yürüyüp orda ye iç falans.Ben saray tarihi yer gezmeyi falan çok severim ondan Aya sofyadan kendine bi 10 tlye öğrenci müze kartı çıkartıp belli müzeleri gezebilirsin.Hepsi değil ama olsun.Beylerbeyine de uğra derim.

  YanıtlaSil
 12. @gasilhane ilginç dicem ama değil lan. Keşke ilginç olsa ama yok yani beklenebilir bişey gayet olağan bi durum, "alıştık artık" durumu.

  @gaia he dali ankaraya da geldi de İstanbul da gidilir. Müze kartı çıkarttık zaten Ankara'da müze kartı geçmeyen mekanlarda da annemin kıyağı var sorun olmaz. Aha Beylerbeyine gitmedimdi hiç çok iyi dedin onu!

  YanıtlaSil