6 Ocak 2012 Cuma

Bu konu çok yordu

Dün ayranını ve dürümünü beraber götürebilenlerden konuştuk. Geçtiğimiz haftalarda okulda yemek yerken de rastlamıştık öyle bi insana. Koreli bi çocuktu hatırladığım kadarıyla. Şaşkınlığımızı gizlemedik. Nasıl olur lan? Nasıl yaparsınız? Mutlaka dürümün yarısı dururken 1 yudumluk ayran kalmış olması gerekir. Sende tüm susamışlığına göğüs gerip dürümü bitirip o son yudumu içersin. Ama yine yetmez. Bu ikisini beraber götürebilen insan çok öngörü sahibi insandır dedik. Liderdik dedik, o ruh vardır onlarda. O insan başlı başına bir stratejidir! Öyle ki bi savaş olsa en başa geçerler orduyu yönetirler dedik. Onlar günümüzün geleceğin Atatürk potansiyelli insanlarıdır. Bundan sonra dürüm ve ayranı beraber götüren bi insan görürseniz durmayın gidin öpün alnından burnundan.

10 yorum :

 1. Benim ayranim hep çokça kalır,demek iyi bisi bu ne guselll:-)
  *çok sekersin:-)

  YanıtlaSil
 2. ben o insanım, bu söylediklerinden sonra kendimi olduğumdan daha yüce görüyorum.ÇOK YÜCEYİM

  YanıtlaSil
 3. o dürümün sonradan içini kuruta kuruta, boğazında düğümlenerek inmeye çalıştığını düşününce o ayran öyle hemen bitmiyor. önceden hop diye bitiyordu ama şimdi hayııırrrr.

  YanıtlaSil
 4. Çantada su taşıyınca böyle sorunlar olmuyor. Ayran yarılanınca susuzluğu suyla giderip sonra ayrana devam etmek mümkün falan.

  YanıtlaSil
 5. Dürüm bitse bile son bir yudumluk ayran mutlaka kalır. Dürüm, İşte o son yudumun verdiği güvenle rahatça yolculuk eder..

  YanıtlaSil
 6. ayran kapları büyütülsün bence !

  YanıtlaSil
 7. Hepinizle tek tek, üşenmeden gurur duyuyorum. Sen hariç s6. Asıl problemi görmeden sağa sola saptın, olmaz.
  Ayrıca tığçe istediği kadar büyütülsün sana yetmez kimi kandırıyon.

  YanıtlaSil
 8. vay be bu konuyu hiç bilmeden ölücekmişim biz hesap fazla girmesin diye ayran almıyoz. döner 5 lira, ayran 2 lira olunca düşünürsen DÜŞÜNÜRSEN 2 ayran yerine üçüncü döneri alıp paylaşma imkanı olüyür

  YanıtlaSil
 9. Nasıl? Nasıl lan döner 5 ayran 2! Nasıl bi dünya bu insanlık nerde! Yaşamak bu değil evde yapın ayranınızı yapın gidin çocuklar

  YanıtlaSil