22 Haziran 2010 Salı

bi tıklar mısın? orkinos kurtarma eylemleri

http://www.greenpeace.org/turkey/campaigns/defending-our-mediterranean/take-action

Adrese tıklayın ve bu maille harekete geçin:

Akdeniz'in geleceği için orkinos katliamına son!

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine,Akdeniz yok ediliyor! Mavi yüzgeçli orkinoslar, avcılık derhal durdurulmazsa tükenecek. Türkiye ve tüm avcı ülkeler, Akdeniz'in geleceği için acilen harekete geçmeli.


1. Acilen orkinos avına son vermenizi ve tüm avcı gemileri geri çağırmanızı


2. Akdeniz'in %40'ının tam koruma altında deniz rezervi haline getirilmesini istiyoruz.


Orkinosları ve Akdeniz'i kurtarmak için harekete geçin!


Saygılarımızla
Cidden anlamıyorum ya! Düşüncelerime bu denli saçma olarak bakılmasına aşşırı kıl oluyorum. Genelde bunu yapan da babam oluyo. Ona göre herşeyi kendisi en iyi biliyodur. Seni dinler ama katılmaz kendi bildiğini doğru göstermeye çalışır. Gelmiş yine kendince ciddi konularda bana söylemler yapıyo. Şu terör olaylarıyla ilgili. Diyorum ki insanın başına ne gelirse ya milliyetçiliğinden ya da dininden gelir. O da bana bi örnek veriyo şimdi sölemiyim. Bunlar derin konular diyo. HAYIR diyorum derin değil! Bu canilikleri, bencillikleri, sınırları büyük insanlar düşünür, ama cezasını KÜÇÜK insanlar çeker. Küçük insanların umrunda değildir böyle şeyler. Kendini küçük insan saymayan, büyük insanlar tarafından beyni yıkanmış, onların bencilliklerine yandaş olan büyük insan bozmaları vardır bi de bana göre. Ya bırakın böyle şeyleri dicem burdan komik olucak. Bu da benim düşüncemdi. Başka şeylere kafa yorulsun artık. "İnsan" ı düşünmeyin bi kerede.
Az önce kardeşimi arayıp CartoonNetwork'ü aç Ben10 başlamış dedim. Hayatım böyle bi durumda şu an.

1 saat sonra eklemesi: Flapjack izliyodum. Halam hala çizgifilm mi izliyosun olayına girer diye korkup belgesel kanallarına döndüm. Ama flapjack ço güzel lan! Yirim.

bi de şu aykkapıyı istedim dedeye takılma

off şu fotoğraf ço hoşuma gidiyo ya

yani anlatmak istedikleri var sanki ama...

18 Haziran 2010 Cuma

lavdısistım

Bu yazımı Şafak için yazıyorum. Şafak olum ben çok kötü bişey yaptım! Kapitalizmin kahpe döngüsüne kapıldım çok pis alışveriş yaptım! Hemide alışveriş merkezinde!!! Hatta dedim ki lan keşke ço param olsaydı dedim bi an! Tutamadım kendimi Şafak! Ama yanımda Tuğçe de vardı Şafak. Bölüştük sistemin parçası haline gelmeyi. Toplamda 41 ama sen bu kısmı anlamazsın uzun zaman takılmadın bizle Şafak. Şafak hatta ben bi ara dedim ki Tuğçe ye gel dedim bi de şuraya bakalım. O da dedi ki TAMAM ALALIM. Çok deli bi parçası olmuş o bu sistemin Şafak. Sen yanmazsan ben yanmazsam Tuğçeyi bu bataktan nasıl kurtarırdık Şafak. O yüzden alışveriş yaptım Şafak :(

17 Haziran 2010 Perşembe

ayıp lan

Bugün iyi aile terbiyesiyle yetişmiş, mağaza mağaza gezen ve yorulup diyet ürünler tüketmek üzere arka masamıza oturan genç kız ikilisini hiçe sayarak bi güzel geğirdim.O an karşımda oturan arkadaşımla bakışıp dakikalar süren yarılmasına ortak oldum. Biz böyle şeyleri her zaman yapamıyoruz. Bizim güruhta bi oğlan var geğirdiğinde veya ağız şapırdattığında vs dövmeye teşebbüsleniyo. O odadan çıktığı an duvarlar yankılanıyo geğirme sesinden. Bu da böyle bi anımdı işte gereksizce.

paramdı

bugün kardeşimi sinemaya götürdüm. çokca tutumlu hatta param değerli tipli biri olsamda hayatımın en karsız, ekstra zararlı günüydü. filmden önce patlamış mısır alalım dedik. orta boy 4.5 liraydı. sonra bi de vişne suyu istedi. kendi deyimiyle kiraz suyu.kıro lan. neyse bi de vişne suyu alıyım dedim elimde duran 10lirayı kıza uzattım aldı ve 9.5 lira dedi. O an eline bıçak saplayıp, paramı tezgaha saplanmış elinden geri almak istedim ama gözlerimi kırpıştırdığımda geriye sadece 50 kuruş kalmıştı. kardeşime yavaş yavaş mümkünse ağzında uzun süre bekleterek içmesini söyledim. ki bunu yaptı da. salona girdik su istedi. çantamdaki suyu çıkarmak için mısırı 2 bacagımın arasına sıkıştırdım ki çantamı aldıgım an mısırın ters dönüp yere düşmesi bir oldu. yere düşürdün salak şey diyen bi kardeş vardı artık yanımda. gidip yeni bi mısır almak film boyu ağlamama sebep oldu!

15 Haziran 2010 Salı

kral çıplak

yapma dedi ama yapıcam. içimde tutamıyorum bu acı olayı. birilerine söylemem lazım yoksa kafamı klozette sifon çekili halde bulabilirsiniz. dün gittiğim alışveriş olayında akla sığmayan bi olay oldu. giyinme kabinlerinin tercih edilen en berbat özelliklerinden biri olan kapı yerine perde vardı ve tam kapanmıyodu. arkadaşım bi elbise denemek için içeri girdi ve perdeyi tutmamı söyledi. işler gayet yolunda giderken perde elimde kaçıverdi birden çılgın şey. tekrar tutmaya çalışırken giderek açıldı açıldı ve. saatler gibi gelen bi bakışma yaşandı arkadaşla. kimse bişey yapamadı o an. ta ki olum kapasana lan diyen o ses duyulana kadar. kapadım ama elimi tehtidkar bi şekilde içerde bıraktım. bende istemezdim dedim bu görüntüyle karşılaşmayı. evde o kadar sorunla uğraşırken bundan kaçarcasına yaptıgım arkadaş buluşması bu şekilde sonuçlanmamalıydı. Ne de olsa gözlerimin de belli bi seviyede bekareti vardı.

14 Haziran 2010 Pazartesi

gerekli bilgi

tanıtımlı blog yapıcam şimdi yatmaktan vazgeçtim.
Eric Yahnker'in LA çalışmaları ço hoşuma gitti çokta gitti.
Bi de şu yukardaki çilek ona ait.

parenthetical girls

ay youtubeum açıldı! şu buhranlı hallerimin üzerine o kadar mutlandım ki. evde 5 kişiyiz şu an. ve tek banyo var. 5 kişiden 2 si horluyo. kaçıcak yer arıyorum ama ordan yeni döndüm. haneye eklenicek olan 6ncı kişiyi bekliyorum ama hevesle. onunla ararız kaçıcak deliği daha iyi olur.güruh evdeki kahve stoğunu da tüketmiş olduğundan şu saatlerde uykum geliyo ve geldi de. yarın erken kalkıcam zaten panora planımız var. bişey paylaşıp kaçıyorum

12 Haziran 2010 Cumartesi

debeşbin

bu sır bana fazla. açıklıyorum! son haftalarda çekilmiş olan 700 küsür fotoğraf silindi. nasılsa okul arkadaşlarımdan burayı takip eden pek yok söylemesi daha kolay. üzüldüm lan çok aslında. vurmayın nolur!

ENEEE HALLETTİM Kİ.

11 Haziran 2010 Cuma

çok zamandır evde

pegasustan uçak bileti alıcam diye burnumda sivilce çıkarttım hala alamadım bileti!  o değilde italyancaya başlayabildim en sonunda. konuşuyorum lan öyle boş boş şu an sıkıldım. şu Beyaza ne biçim dalasım geliyo var ya. bi insan herkesi sevemez lan!!! az önce Aman Tanrım'ı izledim de tanrı morgan freeman gibi bişeyse bende inanırım ki ne biçimde hemde! tam bir babacan. hatta o kadar ki karpuz çekirdeğini tabaga tükürmek yerine, elini yumruk yapıp oraya bırakan cinsten bi babacanlık. bi de şu taş devrindeki amca neyse sıkıldım

9 Haziran 2010 Çarşamba

okula yatırın beni

Tatil bana hiç yaramadı be! Bütün gün salak gibi evde takılıyorum işte dizi falan izliyorum arada bi film izliyorum başka da bişey yaptığım yok. O projelerin yoğunluğunda araya kitap sinema falan sıkıştırmak ne kadar adrenalinsi bişeymiş. İnterneti açıp bakasım yok kim napmış ne etmiş dünyadan haberler güncel bilmem ne. Neyse gitcem dizi izliycem şimdi. Bi de kardeşime diye harry potter oyunu aldım onu oynuyorum lan!

5 Haziran 2010 Cumartesi

4 Haziran 2010 Cuma

mesela bana bi şunu bi de şunu verin bak konuşuyo muyum hiç!

yok bişey

bilgisayarımın yeni tarzını kavramaya çalışırken heyecanımı giderek kaybediyorum. teknolojiden uzak kaldıgım yaklaşık 2 hafta boyunca bitirdiğim kitaplar yeterince oyaladı beni. bloga ne yazdıgımı bile unutmuşum resmen. o yüzden beni bu ayrılık süresince üzen yıprtan olaylara değinmek istiyorum. hatta direk yakaladıgım anları paylaşıyorum.
yazık lan!