21 Eylül 2010 Salı

en iyi arkadaşım Bora

Bora. Hiç aktif bi hayatı olmasa da hep bizimledir Bora. Öyle severiz onu. Asla konu içinde değildir. Hiç bi şeyden de haberi olmaz çevresinde ne olup bitiyo. Dışlandığından değil kendisi istemez. Ama artniyetinden de değil. Sadece Bora.

Bora. Hobisi kaybolmak. Bilmediğinden değil. Uğraşmak istemez Bora. Fakülteden Beycafenin yolunu bulamadı 1 yıl. Kaybolduğu yerde oturur bekler, neyi beklediğini bilmeden. Ama biri onu alır kurtarır. Yön tarif etmeye uğraşılmaz. Yorulmak istemez çünkü Bora. Yürürken bile uykum geldi der, durur. Ayrılık vakti geldiğinde ona yapacağın en güzel iyiliktir otobüsüne bindrimek.

Bora. Hiç gülmez bizim muhabbetlerimize. Genel olarak çevrenin anlamadığı kendi iç muhabbetlerimizi çevirsekte - ki aslında anlaşılmayacak hiç bi şey yok, derinlik arıyonuz ondan, düz insanız diyoruz- , güldüğümüz zaman -asla bir tebessüm şeklinde olmadı bu, hayvanlık.- Bora hep "Noldu ki şimdi?" ya da "Ne var yani?" der. Ama artniyetli mi? Yok sadece Bora.

Bora. Ebeveynlerin, büyüklerin, yaşlıların, hocaların sevgilisi Bora. Hep mülayim, terbiyeli, çalışkan çocuk diye düşünürler Bora'yı. Ya da genç kızlar "Uvv cool ha" derler kim bilir? Ama öyle midir Bora? Yok ne alaka.

Bora. Bi yere çağırıldığında ya da çağırılmak üzere olduğunu anladığında hep " o gün işim var ya" lafını hazır tutan Bora. Gerekirse masaya vesikalığı konan Bora. O saçların gitmesi iyi olmuş.

Bora. Düşünme süresi çok uzun olan Bora. Ama hiç ellenmez çünkü girdiği şekilden anlarsın düşündüğünü. Bi kere caddenin ortasında düşünmeye başladı, ellemek zorunda kaldık.

Bora. Yaptığı bir espriyle beni benden aldı. Esprinin geçmişini kaynağını vs hiç bi şekilde araştırmamaya karar verdim Bora. O öyle çok güzel çünkü. Sende güzel.

Nil Karaibrahimgil'in BenOnaResmenAşığım şarkısının baş harflerinden de BORA çıkıyo Bora ama konumuzla alakası olmadığını biliyosun.

Bora bi de Tuğçe'nin 25 lirasını ver artık.

Ha bi de geçen tam uyumadan önce sana Bo diyesim gelmişti. Artık öyle diycez. Çok yakıştı, özür dilerim.

5 yorum :

 1. Aramadığı şey için şanslı konumda olmak. Ne güzel.

  YanıtlaSil
 2. eline bakılırsa hiç de öyle biri durmuyor aslında. bana neyse =)

  YanıtlaSil
 3. iyi bişey mi bu kötü bişey mi? :D

  YanıtlaSil
 4. bora kim ? :D

  http://miyukininblogu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 5. Olum bora süper.Bayıldım yarıldm bora bora bora!!:D

  YanıtlaSil